• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienąkart atvykus į Šventąją gatvės vilioja įvairiais maisto pasiūlymais – nuo legendinių cepelinų iki gardžių salotų ar kokteilių. Tačiau poilsiautojai pastebi, kad kainos čia yra per didelės ir kai kurie renkasi maistą gamintis nuomojamame būste.

Kiekvienąkart atvykus į Šventąją gatvės vilioja įvairiais maisto pasiūlymais – nuo legendinių cepelinų iki gardžių salotų ar kokteilių. Tačiau poilsiautojai pastebi, kad kainos čia yra per didelės ir kai kurie renkasi maistą gamintis nuomojamame būste.

REKLAMA

Apsilankėme poilsiautojų pamėgtoje Šventojoje ir apžvelgėme maisto kainas. Jos labai skirtingos ir svyruoja nuo kelių eurų iki 27 eurų už išskirtinį kepsnį.

Pajūrio ritmu dienos pietūs trunka tris valandas, nuo 12 val. iki 15 val., šiomis valandomis miestas prisipildo žmonių. Vieni tiesiai iš kopų su šlepetėmis, maudymosi kostiumėliais ir rankinėmis ieško kur pietauti, kiti prekinasi parduotuvėse. Vakare ir naktį miestas atgyja – vieni važinėjasi dviračiais, ant suoliukų prisėdę valgo ledus, kiti su puošniais rūbais renkasi vietinius restoranus pavakarieniauti. 

Vienas iš Šventosios restoranų Cezario salotas su krevetėmis siūlo už 12 eurų, kitos salotų kainos meniu – nuo 8 iki 10 eurų. Užkandžiai siekia 7 eurus: visų pamėgta kepta duona su sūriu 6,50 eurai, svogūnų žiedai 6,50 eurai, kalmarų žiedai – 7 eurai. Įvairus gurmaniškas rinkinys prie vyno – 17 eurų, o prie alaus – 14 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

Šventosios maitinimo įstaigos poilsiautojams siūlo dienos sriubą: šaltibarščiai kainuoja 1,49 euro, o čili sriuba 3,49 euro. Tačiau jei vakare miesto svečiai užsinorėtų tų pačių sriubų – tektų sumokėti daugiau. Restoranas šaltibarščius siūlo už 5 eurus, o kultinę aštrią sriubą už 9 eurus. 

REKLAMA

Vakarienė vaikui kainuoja iki 7,50 eurų, už šią sumą vaikui galima nupirkti dešrelę su bulvytėmis arba vištienos kepsnelius.

Daugiausiai kainuoja pagrindiniai karšti patiekalai. Už akies iškart kliūva 27 eurų ėrienos nugarinė ant kaulo. Prie ėrienos patiekiamos keptos bulvės, šviežios ir troškintos daržovės. Vienu euru pigesnis patiekalas (26 eurai) yra jautienos antrekotas, jis patiekimas su keptomis bulvėmis ir keptu pomidoru.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek pigesni karšti patiekalai: šašlykas – 16 eurų, vokiškos dešrelės – 14,50 eurai, kukurūzinio viščiuko krūtinėlė – 18 eurų, kiaulienos sprandinės kepsnys – 15,50 eurai, lašišos filė – 17,50 euro. 

Deserto kainos skiriasi. Ledai kainuoja 5,50 euro, dienos desertas 8 eurus, pieno kokteilis 4,50 euro. 

Poilsiautojai papasakojo, kaip sutaupo

Maisto kavinėje laukianti šeima sutiko papasakoti apie atostogas ir kiek kasdien trijų asmenų šeima išleidžia. Kristina sako, kad kainos nesikandžioja ir čia bus tik penkias dienas, o atvažiavo šiek tiek pasitaupę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes atvykome per Jonines, tai galbūt tą dieną išleidome daugiau, buvom išlėkė į miestą vėlai vakare. Bet namie neturime kur pasigaminti, tai kasdien einame pavalgyti, nors mums su mažu vaiku nesigauna labai daug. 

Realiai, taip grubiai skaičiuojant pietums išleidžiame apie 30 eurų, aišku, jei dar vakarienė, tada gal einant gatve kažko užsimano vaikas, kažko trūksta, tai nueiname į parduotuvę. 

REKLAMA

Atvažiavome pabūti penkias dienas, su vyrus kalbėjome prieš atostogas, kad reikia pasiskaičiuoti maždaug, kiek galime išleisti. Tai kol kas neperžengėm šeimos biudžeto (juokiasi), bandom įtilpti. Bet kokios atostogos, jei neišlaidauji“, – sako Kristina. 

Tačiau yra žmonių, kurie kavinėse, restoranuose ar valgyklose beveik nevalgo arba nueina vedami smalsumo. Parduotuvėje eilėje ir didelį krepšį maisto laikantis Tomas sutiko papasakoti, kur valgo Šventojoje ir kiek išleidžia turėdamas mažą virtuvėlę.

REKLAMA

„Aš asmeniškai nemėgstu valgyti mieste, man tas maistas lyg ir netinka, manau daug kam taip. Kai žiūrinėjausi namelius atostogoms, ieškojau, kad būtų virtuvėlė. Daug pigiau, perku viską, ką pirkčiau Kaune. Dabar apsipirksiu už kokius 50 eurų ir turėsiu pusryčiams visko, pietums, vakarienei ir dar šiaip užkąsti visko.

O perku viską, kaip matot, krepšelis pilnas – pietums darysiu makaronus, paėmiau pomidorų pastos, kelias daržoves. Jei čia prie vietos kažko nerandu, nes tikrai po Joninių, po viso savaitgalio išpirkta daug kas, važiuoju iki Palangos“, – sako Tomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šventosios parduotuvėse po Joninių savaitgalio prekių kiek mažiau, daug kas išpirkta, o eilės gana didelės net iš ryto ar pietų metu. Žmonės perka įvairius produktus, tačiau pagrindiniai šie: vaisiai, arbūzai, pieno produktai, varškės sūreliai, dideli vandens buteliai, įvairios kosmetinės priemonės, kaip šampūnai ar dušo želė, lentynose trūksta bulvių tarškučių, iššluoti ir konditeriniai produktai, kaip bandelės, duona. 

REKLAMA

Kokios pietų kainos Šventojoje?

Naujienų portalas tv3.lt po Šventosios kavines ir valgyklas, kurios siūlo dienos pietus arba bendrą meniu. Šiandien Šventosios maitinimo įstaigos poilsiautojus lepino dienos sriuba: šaltibarščiai 1,49 euro ir čili sriuba 3,49 euro.

Antrą patiekalą buvo galima užsisakyti vištienos kepsnį, kurio kaina 6,49 euro, Prancūziška kiaulienos nugarinė – 6,99 euro, arba „Kijevo“ kotletas – 6,49 euro. Šventoji siūlo ir bulvinius patiekalus – maža cepelinų su mėsa porcija (1 vnt.) čia kainuoja 3,49 euro, du cepelinai 5,99 euro. 

REKLAMA

Vienam asmeniui prie jūros sočiai pavalgyti dienos pietūs kainuotų apie 6-8 eurus, bet jei po maisto norėtųsi patinginiauti ir išgerti kavos – galima palikti dar iki 3 eurų. Valgyklos juodą kavą siūlo už 1, 49 euro, o vietinės kavos kavinukės prašo, kiek daugiau, šalta kava gali kainuoti beveik 3 eurus.

Vis tik, jei sunku rasti laisvos vietos prisėsi, o gal tiesiog nesinori valgyti kavinėse, Šventoji siūlo ir kioskų paslaugas. Greitas maistas kaip pica, burgeriai ar kebabai čia kainuoja iki 10 eurų. Picerijos 32 cm picą siūlo nusipirkti už 8 eurus, o kebabą – nuo 6 iki 7 eurų, tiesa „Draugų“ kebabas, kainuoja 15 eurų, o lėkštėje 8 eurai. 

Šventoji siūlo ir saldėsius – prie jūros, visai netoli kopų dirba įsitaisę jaunuoliai, jie pardavinėja ledus. Atsigaivinti nuo saulės, karščio ir kopų galima nusipirkus ledų, čia jie kiek brangesni. Paprastas vanilinis ledas kainuoja 1,50 euro, brangiausi ledai – 3,50 euro. 

Važiuokite lenkijon arti ir jūra kopos gražios miestas gražus. O Palanga ir Šventoji tegu smirda su savo draugais
Todėl ir nevažiuoju į Palangą jau daug metų, nes ji asocijuojama su varguoliais ir jų maistu. Cepelinai, vakarinės suknelės ir gulėjimas pliaže per 20 cm nuo kito smirdančių kojų..
kad nueini i eiline kavinuke, pasiimi dvi picas ir atsiskaityti ateina padavejas su aparaciuku ir klausias jei paliksi arbatpinigiu, tai spausk zalia mygtuka, jei ne tai raudona. pastato klienta labai i nepatogia padeti. tas skanias picas iskepe tai picu kepeja ar kepejas, uzsakyma prieme vienas padavejas, o atnese kita padaveja. tai kam keliaus tie arbatpinigiai ir uz ka jie? Jei parduotuveje pardaveja ta pati padaveja aptarnauja, tai kazkodel jai niekas arbatpinigiu nepalieka. Kodel sukurta tokia kvaila teorija, kad padavejui reikia papildomu pajamu, o pardavejai, santechnikui, vairuotojui, virejai ir t.t nereikia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų