Kaip sakė pats Ironvytas, idėjos ir toliau plėtoti šio atviro sporto klubo veiklą, jis nusprendė atsisakyti, vis dėlto vagystė nebuvo vienintelis tai paskatinęs įvykis.
V. Medineckas-Ironvytas „Instagram“ pasidalintame įraše minėjo, kad žmonės paprasčiausiai kol kas dar nėra pratę prie nemokamų dalykų, nemoka gėriu dalintis. Per pirmas savaites buvo pavogta daug įrangos, o ta, kuri liko, stipriai apgadinta.
Anot Ironyto, išvogti hantelių komplektai, štangos, jų diskai. Dalis didžiausių hantelių ir treniruoklių palikta – anot sportininko, matyt, šie vagišiams buvo pernelyg sunkūs.
Paklaustas, kokia galėtų būti apytikslė vagystės žala, Ironvytas neslėpė, kad ji galėtų būtų skaičiuojama netgi tūkstančiais: „Pinigais vertinti sunku, kadangi svarmenys nėra nauji. Bet nauji rinkoje skaičiuojami 1,65 euro už kilogramą. Mūsų skaičiavimais, viso geležies išnešta apie 900 kilogramų, vadinasi – apie 1500 eurų. Žinoma, jei vagys pridavinėjo į metalo laužą, tai gavo vos kelis šimtus…“
V. Medineckas-Ironvytas pasakojo, kad šioje vietoje jau ir anksčiau pasitaikė smulkesnių vagysčių, tačiau šitaip įžūliai viskas išvogta pirmąjį kartą.
Tiesa, kaip pasakojo reperis, šis įvykis – tik lašas jūroje. „Vagystė, žinoma, liūdina, tačiau dar labiau liūdina kaimynininės kavinės požiūris į sportuojančius. Sporto salė yra žmonių traukos vieta, o žmonės – potencialūs kavinės klientai, tačiau bendraujant su kavine, būdavau lengvai tariant nustebęs, nes sulaukdavau pastabų, kad sportininkai po kavinės darbo laiko bando ten nusipirkti vandens, kad žmonės vaikšto pro kavinę“, – sakė jis.
„Įsivaizduokite verslininkus, kurie pyksta, kad žmonės eina pro kavinę. Man, kaip turinčiam savo verslą, prieinamamumas yra pliusas – juk tam srautui reikia siūlyti ką nors nusipirkti, tai – vaikščiojantys pinigai, bet jiems reikia kitokių žmonių“, – pastebėjo Ironvytas.
Pradėjęs organizuoti varžybas, reperis ir vėl susidūrė su sunkumais. Gretimai įsikūrusi kavinė pasiūlė varžybas iš liepos 25-26 dienų perkelti į rugpjūtį, mat tuo metu jau bus galima pardavinėti alkoholį. Apie galimybę prekiauti vitaminais ir amino rūgščių gėrimais, anot Ironvyto, jie taip pat buvo nusiteikę skeptiškai.
„Viso bendravimo metu supratau, kad mūsų vertybės ir požiūriai skiriasi. Vietoje bendradarbiavimo, sulaukiau pastabų ir pagalių į ratus“, – pridėjo jis.
Paklaustas, ar vagystė buvo paskutinis taškas, privertęs atsisakyti sporto klubo atviroje erdvėje Klaipėdoje idėjos, Ironvytas pastebėjo, kad tokį sporto salės atkūrimą nuolat trukdė pašaliniai.
„Veiklos pradžioje gana stipriai išderino kaimyninės kavinės požiūris ir vertė abejoti, ar man reikia eikvoti energiją. Savo vardu, kontaktais ir jėgomis traukti žmones į tą vietą, ir dar jaustis, kad trukdau, bei aiškinti dėl nereikšmingų dalykų“, – sakė jis.
„Buvau nusprendęs didesnius vasaros renginius perkelti į Vilnių, tačiau ir toliau vystyti pajūrio treniruoklių salės iniciatyvą. Kada gavau sportuojančio nuotrauką, kad išvogti svoriai, tą pačią minutę susiorganizavau autobusiuką, ir po keletos valandų jau buvau Klaipėdoje. Visą kelią mąsčiau, kad užteks. Kol kas šis konceptas Lietuvoje gyvuoti dar negali – reikia mąstyti, kaip adaptuoti ir toliau pajūryje skatinti žmones sportuoti, o ne vartoti alkoholį“, – pokalbį baigė Ironvytas.