Atsisakę vykti į Murmanską Šiaurės tarybos vadovai aplankys tris Baltijos valstybes bei Lenkiją. Vilniuje K. Åström ir H. Wallmarkas susitiks su Seimo užsienio reikalų komiteto ir Baltijos Asamblėjos vadovybe. Vizito tikslas – išreikšti paramą ir aptarti situaciją Ukrainoje.
„Sprendimas sekmadienį surengti referendumą dėl Krymo prijungimo prie Rusijos pažeidė Ukrainos konstituciją ir buvo neteisėtas. Raginame Rusiją nedelsiant imtis veiksmų taikiai sureguliuoti situaciją, kuri Europai gali kainuoti naują Šaltąjį karą“, - teigia Šiaurės tarybos prezidentė Karin Åström.
Apie Šiaurės tarybą:
Šiaurės taryba (įsteigta 1952 m.) yra Šiaurės šalių tarpparlamentinio bendradarbiavimo forumas. Šiaurės tarybos tikslas – remti ir plėtoti Šiaurės šalių bendradarbiavimą įstatymų leidybos, kultūros, viešojo transporto, aplinkosaugos, socialinės politikos ir ekonomikos srityse. Pastaraisiais metais šis bendradarbiavimas tapo platesnis ir apima taip pat užsienio politikos bei saugumo klausimus.
Šiaurės tarybą sudaro 87 nariai, kurie atstovauja penkioms Šiaurės šalims ir trims autonominiams regionams. Šiaurės tarybos nariai yra Šiaurės valstybių parlamentų nariai. Kiekvienos šalies parlamentarų delegacijos sudėtis atspindi nacionalinio parlamento partijų santykį. Tiesioginiai rinkimai į Šiaurės tarybą nerengiami.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.