Trečiadienį Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) įvykusiame pasitarime su sporto šakų federacijų, sąjungų, asociacijų atstovais buvo aptartas 2004 metų sporto biudžetas.
KKSD generalinis direktorius Vytas Nėnius susirinkusiems dalyviams sakė, kad 2003 m. sporto biudžetas buvo įvykdytas beveik 100 proc., išskyrus kelias organizacijas, bet tai įvyko dėl jų pačių kaltės. 2004 m. sporto biudžetas, lyginant su praėjusių metų, ženkliai išaugo - 38 mln. 343 tūkst. litų.
Pagrindinė to priežastis - lėšos, skirtos sporto bazių renovacijai ir statybai, kurios sudaro per 8 mln. litų. Be to, 1 mln. litų skirtas specialiai vyrų krepšinio rinktinės pasirengimui Atėnų olimpinėms žaidynėms. Pasak V.Nėniaus, šiais metais bus padidintas ir sporto šakų federacijų mokos fondas.
"Didesnė dalis šių lėšų atiteks neįgaliųjų federacijoms, nes iki šiol jų specialistų darbas buvo beveik nefinansuojamas".
Prioritetinės 2004 m. veiklos kryptys iš esmės nesikeičia: sporto plėtra, jaunimo užimtumas, didelio meistriškumo sportininkų rengimas, sporto bazių renovacija ir statyba. Taigi ir sporto šakų, asociacijos "Sportas visiems", neįgaliųjų sporto ir bendrųjų programų finansavimą 2004 m. ketinama išlaikyti maždaug tokį patį. Tačiau atskirų sporto šakų finansavimas kis priklausomai nuo jų pasiekimų praėjusiais metais.
KKSD Sporto strategijos skyriaus vedėjas Algimantas Kukšta supažindino su komisijos, kuri paskirstys biudžetines lėšas sporto šakų plėtojimui, sudėtimi. Jos pirmininkas - Leonardas Čaikauskas (Lietuvos sporto federacijų sąjunga), sekretorius - Algimantas Prunskus (LSFS), nariai - Sigitas Alesius (Lietuvos automobilių sporto federacija), Stasys Murza (Lietuvos aeroklubas), Vida Kanišauskienė (Lietuvos sportinių šokių federacija), Kazys Steponavičius (Lietuvos tautinis olimpinis komitetas), Valentinas Paketūras (Lietuvos rankinio federacija), Algimantas Kukšta ir Aivaras Salamakinas (abu - KKSD).
2004-ieji - olimpiniai metai, todėl labai svarbu užtikrinti deramą Lietuvos olimpinės rinktinės pasirengimą olimpinėms žaidynėms. Anot V.Nėniaus, vien individualių sporto šakų atstovams pasirengti ir dalyvauti olimpinėse žaidynėse reikės 8 mln. litų. Šioms reikmėms iš įvairių šaltinių jau yra surinkta per 7 mln. litų.
Kaip žinia, praėjusiais metais sportininkai buvo suskirstyti į kelias grupes. I grupės sportininkų, kuriems keliami ir didžiausi reikalavimai, poreikiai bus finansuojami 100 procentų. Į II ir III grupes patekusių sportininkų finansavimas atitinkamai mažės.
"Tačiau visi sportininkai turi būti rengiami ne tik federacijų, bet ir savivaldybių, rėmėjų lėšomis", - pabrėžė V.Nėnius.
Kalbėdamas apie didelio meistriškumo sportininkų rengimą KKSD gen. direktorius taip pat akcentavo, kad kai kurios federacijos neišnaudoja joms sudarytų sąlygų Lietuvoje - per pastaruosius metus renovuota ne viena sporto bazė, tačiau sportininkai stovyklauti vis tiek vyksta į užsienį. O sporto bazių vadovai neskuba ieškoti papildomų finansavimo šaltinių ir pasinaudoti Europos Sąjungos struktūriniais fondais.
"Kol kas tokiomis galimybėmis naudojasi tik Ignalinos žiemos sporto centras ir Šiauliai", - sakė V.Nėnius.
Kultūros ir sporto rėmimo fondui pateikta per 300 sporto organizacijų programų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 30 mln. litų. O Kultūros ir sporto fonde sporto reikmėms šiemet yra 6 mln. 626 tūkst. litų. Skirstant Fondo pinigus, bus atsižvelgta į prioritetines kryptis - sporto bazių renovaciją ir statybą, vaikų užimtumą ir programos "Atėnai 2004" įgyvendinimą.
Sporto strategijos skyriaus vedėjas A.Kukšta sporto šakų federacijų, asociacijų, sąjungų atstovus taip pat informavo apie kompleksinius kitų metų sporto renginius. Tai jau tradicinės Lietuvos jaunių sporto žaidynės. Neolimpinių sporto šakų jaunimas kitais metais galės varžytis Vilčių žaidynėse, į kurių programą ketinama įtraukti 10-15 neolimpinių sporto šakų varžybas.
BNS