„Bild“ skelbiama, kad balandžio 27-ąją apie 1,1 tūkst. protesto akcijos dalyvių susirinko Hamburge. Susibūrimui vadovavo 25-erių Joe Adade Boatengas, organizacijos „Muslim Interaktiv“ lyderis. Tūkstančiai žmonių socialiniuose tinkluose seka šio veikėjo mokymus, mokosi jo skleidžiamos neapykantos Izraeliui ir visam Vakarų pasauliui.
„Kalifatas yra sprendimas“ – skelbė kelių protesto akcijų dalyvių plakatai. Protestuojantieji pasisakė prieš žiniasklaidos Vokietijoje, kuri kritikuoja islamistų veiklą šalyje, laisves. Dalis protesto akcijos dalyvių smerkė Vokietijos žiniasklaidą, įskaitant leidinį „Bild“, už tariamą jų judėjimo puolimą.
„Bild“ pažymima, kad protesto akcija baigėsi po kelių valandų ir praėjo be incidentų.
Policijos atstovai vietos žiniasklaidai aiškino, kad neturėjo pagrindo neišduoti leidimo protestuotojams, o ir paties susirinkimo metu konfliktų nebuvo. Nepaisant to, kartu su prokuratūra vykdomas tyrimas. „Vien įtarimų neužtenka draudimui“, – teigė Hamburgo policijos atstovė.
Policijoje taip pat paaiškino, kad „kvietimas įkurti Vokietijoje kalifatą nėra baudžiamas pagal įstatymą, nes susirinkusieji laikėsi reikalavimo ir nepropagavo terorizmo“.
Pribloškė ir Vokietijoje gyvenančius musulmonus
Reikalavimas Vokietijoje įvesti šariatą pribloškė net ir musulmoniškų Jungtinių Arabų Emyratų ambasadorių Vokietijoje. Ahmedas Alattaras kritikavo Hamburge protestavusių musulmonų elgesį. „Neįtikėtina, nepriimtina ir nesuvokiama, kaip žmonės, atradę savo namus Vokietijoje, atsisuko prieš Vokietiją“, – parašė jis socialiniame tinkle „X“.
JAE islamas yra valstybinė religija, šalyje veikia šariato įstatymai. Tačiau, skirtingai nei, pavyzdžiui, Iranas, JAE kovoja su terorizmu regione ir palaiko JAV pajėgas Irake. JAE taip pat dar 2020-aisiais atnaujino diplomatinius santykius su Izraeliu.
Vokietijos parlamentarė Serap Guler palaikė JAE ambasadorių: „Jis prisilietė prie klausimo esmės. Čia būtina parodyti principingumą. Mes, musulmonai, niekada neturime palikti mūšio lauko islamistams“, – aiškino ji.