Bendrovė „Apple“ siekia užpatentuoti naujos kartos 3D grafinę vartotojo sąsają, skirtą išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams ir kitiems „iOS“ operacinė sistemos valdomiems įrenginiams.
JAV Patentų ir prekių ženklų biuras viešai paskelbė informaciją apie „Apple“ pateiktą paraišką „Sensor Based Display Environment“ išradimui užpatentuoti. Pranešama, kad ši paraiška naujo tipo 3D grafinės sąsajai patentuoti buvo pateikta praėjusių metų liepą, o viešai paskelbta prieš kelias dienas.
Paraiškoje apibūdinamas „Sensor Based Display Environment“ veikimas. Tai turėtų būti įprastinė 3D grafika, rodoma plokščiame telefono ar kompiuterio ekrane nenaudojant stereovaizdo efekto. Pasak „Apple“ atstovų, šią technologiją naudojančių įrenginių darbastalis atrodys kaip kambarys su sienomis, lubomis ir grindimis, viena iš jo sienų bus telefono ar planšetės ekranas.
„Sensor Based Display Environment“ veikimas (nuotr. Gamintojo)
Ant šio virtualaus kambario grindų ar sienų bus išdėstyti įvairūs daiktai, dalis jų bus grafinės vartotojos sąsajos elementai. Naujovės esmė – paversti įrenginio ekraną langu į šį virtualų kambarį, kad būtų galima patogiai sąveikauti su įvairias funkcijas aktyvuojančiais virtualiais objektais.
Paraiškoje sakoma, kad dėl sąlyginai mažo mobiliojo įrenginio ekrano dydžio naudotis 3D grafine sąsaja liečiant ekraną pirštais arba specialiu rašikliu gali būti nepatogu. Pavyzdžiui, norint pakeisti 3D sąsajos apžvalgos kampą, reikia naudoti abi rankas: viena laikyti įrenginį, o kita vykdyti manipuliacijas.
„Apple“ nusprendė, kad „sukioti“ 3D grafiką galima ir nenaudojant sensorinio ekrano: tam būtų pasitelkti telefono ar planšetės davikliai, tarp jų akselerometras ir skaitmeninis kompasas. Keičiant įrenginio padėtį erdvėje ir jį sukiojant naujoji vartotojo sąsaja atitinkamai prisitaikys prie naujos padėties: pavyzdžiui, jei vartotojas laikys telefoną vertikaliai ir pajudins jį į kairę, virtualus kambarys ekrane pradės judėti į dešinę, taip sukurdamas galvos pasukimo virtuliame pasaulyje iliuziją.
Taigi, pasitelkus įrenginio daviklius vartotojas galės „apžiūrinėti“ darbalaukį per 3D „iOS“ sąsają, o kai jo regos lauke atsidurs reikiami vartotojo sąsajos elementai (virtualūs objektai ant „kambario“ sienų ir grindų), piršto prisilietimu juos bus galima pasirinkti ir aktyvuoti.
Panašūs virtualios realybės sprendimai jau siūlomi rinkoje, labiausiai žinomas pavyzdys – „Street View“ funnkcija „Google Maps“ skaitmeniniuose žemėlapiuose.