„Tikrai teismas turi ir sudėti tuos taškus, ar aš teisingai kalbėjau (apie EPA - BNS). Dabar net komentuoti negaliu, nes gali būti pramanyta, kad aš čia irgi poveikius darau teismams, nes būtent dabar jų bylos ir yra teismuose dėl nesutvarkytų atliekų. Manau, čia viena spaudimo priemonių mano atžvilgiu, teismų tai jau tikrai“, - BNS sakė A.Genevičius.
Pasak jo, teismui nusprendus, kad jo teiginiai buvo neteisingi, jis atsiprašytų. Tačiau EPA norint tai įrodyti, teks „labai pasistengti, nes atliekų jie netvarkė“.
A.Genevičiaus teigimu, EPA Lietuvoje yra nesutvarkiusi apie 8 tūkst. tonų elektroninių atliekų. Pasak jo, atliekų sektoriuje apskritai buvo daug problemų, ir jos turėjo anksčiau ar vėliau išaiškėti.
„Iki mūsų čia, kai mes atsiradome vadovauti, niekas labai nejudino tų klausimų ir tos organizacijos veikė, kaip joms reikėjo. Lobizmas vyko. Nekalbu konkrečiai apie šitą organizaciją (EPA - BNS), bet buvo kuriamas vienas valstybės modelis, o šalia buvo kuriamas kitas. (...) Tie dalykai būtų išlindę, ar aš būčiau dirbęs, ar kas kitas“, - BNS teigė viceministras.
EPA siekia, kad teismas pripažintų neteisingais ministro Kęstučio Trečioko ir A.Genevičiaus teiginius, jog asociacija netinkamai tvarkė atliekas ir tiesiog išleido pinigus, ir įpareigotų paneigti tokią informaciją.
„Prašoma pripažinti, kad atsakovas - Aplinkos ministerija - paskelbė tikrovės neatitinkančią ir EPA dalykinę reputaciją žeidžiančią informaciją spaudoje ir įpareigoti paneigti tą informaciją, paskelbiant atitinkamo turinio paneigimą“, - BNS sakė EPA advokatas Paulius Čelkis.
Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Guoda Paužaitė BNS patvirtino, kad antradienį teismas gavo ieškinį. Jis pateiktas ministrui K.Trečiokui ir A.Genevičiui.
„Kovo 17 dieną EPA vėl sulaukė bandymų sustabdyti jos veiklos licenciją, o aplinkos viceministras A. Genevičius viešai apkaltino EPA neva dalyvaujant veikloje, kur „milijonai eurų tiesiog paprastai buvo nusavinti, o atliekos nebuvo sutvarkytos“, - teigiama pranešime.
Aplinkos ministerija pernai panaikino EPA pažymą, kaip ir dar kelių atliekų tvarkytojų pažymas, apie tinkamai sutvarkytas atliekas Tuomet įtarta, kad dalis bendrovių atliekų netvarko, tik deklaruoja tai darančios. Skaičiuota, kad tvarkytojai valstybei padarė 7 mln. eurų žalos.
Pernai rugsėjį EPA neteko licencijos tvarkyti atliekas, tačiau šiemet sausį ją vėl gavo. Tuomet K.Trečiokas kritikavo bendrovę, kad ši negali atliekų surinkimo pagrįsti dokumentais.
Tuo metu EPA tikina, kad ministerijai pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra galbūt proteguoja vieną rinkos bendrovių ir, siekdama perdalyti elektronikos atliekų rinką, daro spaudimą asociacijai.
10 metų veikianti EPA vienija 400 narių, ji turi daugiau nei 6 tūkst. vietų seniems galvaniniams elementams ir daugiau nei 100 vietų - elektronikos atliekoms rinkti.