Dauguma respondentų paminėjo, jo norėtų gyventi nedaug butų turinčiuose namuose. Vidutiniškai optimalus butų skaičius name, respondentų nuomone, yra 31 butas. Tik 24 proc. respondentų sakė, kad, jų nuomone, optimalus butų skaičius name yra didesnis nei 40 butų, skelbia nekilnojamojo turto agentūros "Uus Maa Lithuania" atlikta apklausa. Paklausti, ar norėtų, kad jų gyvenamajame name pirmuose aukštuose būtų įsikūrusios komercinės patalpos, 48 proc. sakė, kad tai jiems nesvarbu, 9 proc. to norėtų, o 43 proc. nepageidautų gyventi tokio tipo name.
Kalbant apie automobilių parkavimo vietą, dauguma apklaustųjų vienareikšmiškai pasisakė, kad jos pageidautų. Populiariausios parkavimo vietos - požeminė aikštelė (64,6 proc.) bei garažas (59,6 proc.). Atžeminė parkavimo vieta tenkintų tik 33 proc. respondentų.
Senjorams nereikia didelių vonios kambarių
Respondentai taip pat buvo prašomi išreikšti savo nuomonę apie jų nuomone optimalius butų dydžius. Verta paminėti, kad dauguma respondentų rinktųsi didesnius butus. Vidutiniškai, pasak apklaustųjų, miegamojo dydis turėtų būti apie 18 kv. m. Amžiaus kategorijoje iki 25 metų, šis rodiklis yra didesnis – apie 22 kv.m., kitose amžiaus kategorijose vidutiniškai pageidaujamas miegamojo kambario plotas yra apie 17 kv.m.
Taip pat apklausoje užduotas klausimas dėl vonios kambario dydžio. Vidutiniškai respondentai pageidavo, jog jų vonios kambarys būtų 9 kv. m., o didžiausio ploto pageidavo jauniausi respondentai – beveik 11 kv. m. Vyriausieji respondentai (amžiaus grupė nuo 45 metų) buvo kukliausi ir pageidavo apie 7 kv. m. vonios kambario.
Pasak agentūros nekilnojamojo turto brokerės Audronės Kuprionytės, vieningos nuomonės nebuvo dėl perkamo buto įrengtumo. Butą su daline apdaila pirktų 34 proc. respondentų, su pilna apdaila – 31 proc., o butą, kurį pagal jų pageidavimus įrengtų projekto vystytojai – 35 proc. apklaustųjų.
Už tradicinį virtuvės išplanavimą (virtuvė atskirai nuo svetainės) pasisakė 43 proc. respondentų, už novatorišką išplanavimą (virtuvė sujungta su svetaine) - 42 proc., o tam neskiria didelės reikšmės - 15 proc. apklaustųjų.
Norėtų buto be baldų
Dauguma apklaustųjų (48 proc.) pasisakė už atskirą vonios kambarį ir tualeto patalpą, 30 proc. - už vonios kambarį, sujungtą su tualeto patalpa, 22 proc. apklaustųjų paminėjo, jog tai jiems neturi didelės reikšmės.
Pakankamai vienodai pasiskirstė ir apklaustųjų nuomonė dėl lodžijos ar balkono pasirinkimo. Visgi gan simboliškai "laimėjo" lodžijų šalininkai - 48 proc., o balkono pageidautų 43 proc. respondentų.
Respondentai labiausiai norėtų savo bute matyti įrengtą vonios kambarį (49 proc.), virtuvę (39 proc.) bei slankiojančių sistemų spintas (36 proc.), o visų minėtų baldų pageidautų 19 proc. apklaustųjų. Renkantis butą su vonios kambario santechnika 70 proc. apklaustųjų pageidautų, kad jame būtų įrengta vonia ir tik 30 proc. - kad būtų dušo kabina. Didelis apklaustųjų procentas visgi pageidautų pirkti butą be baldų.