• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irako karas, sprendžiant pagal naujos apklausos rezultatus, sustiprino visame pasaulyje antiamerikietiškas nuotaikas, išryškino prieštaravimus tarp transatlantinių sąjungininkių ir padidino islamo valstybių baimę būti užpultoms.

REKLAMA
REKLAMA

Per nepriklausomo tyrimų instituto "Pew Research Center" apklausą taip pat nustatyta, kad JAV prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) užsienyje yra nepopuliariausias Didžiojo aštuoneto (G-8) valstybių grupės lyderis.

REKLAMA

Pagal antradienį Vašingtone pateiktus apklausos duomenis, keliose islamo valstybėse didžioji dalis gyventojai palaiko teroristų vadą Osamą bin Ladeną (Osama bin Laden).

"Pew" institutas per pirmas dvi gegužės savaites, netrukus po Irako karo pabaigos, 20 valstybių ir palestiniečių srityse apklausė 16 tūkst. žmonių. Pernai jis 44 šalyse buvo apklausęs 38 tūkst. asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto vadovė ir buvusi JAV valstybės sekretorė Madlena Olbrait (Madeleine Albright) pareiškė esanti susirūpinusi, kad vis didėjantis nepasitikėjimas Vašingtonu gali pakenkti kovai su terorizmu ir kitų tarptautinių problemų sprendimui.

Septyniose iš aštuonių islamo valstybių žmonės, pasirodo, bijo karinės JAV galios. Indonezijoje 74 proc. respondentų nurodė bijantys, kad Vašingtonas gali juos užpulti. Pakistane tokių žmonių buvo 72 proc., Turkijoje - 71 proc. ir Maroke - 46 proc. Net Rusijoje dėl to nerimauja 71 proc. apklaustųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV sąjungininkėmis laikomose šalyse požiūris į JAV šiek tiek pasikeitė į gerąją pusę, palyginti su laikotarpiu iškart po Irako karo, tačiau vis tiek yra blogesnis negu pernai. JAV politikai Vokietijoje pritaria 45 proc., Prancūzijoje - 43 proc., Ispanijoje - 38 proc. ir Rusijoje - 35 proc. apklaustų piliečių. Už tai, kad Europa vaidintų "nepriklausomą vaidmenį", naujausiais duomenimis, dabar yra 76 proc. prancūzų, 57 proc. vokiečių ir 60 proc. rusų.

"Daugumai pasaulio žmonių ir toliau patinka mūsų muzika, mūsų kultūra ir mūsų technologija, jiems patinka demokratija, bet jie nerimauja dėl mūsų politikos", - apibendrindama apklausos rezultatus pasakė M. Olbrait (Madeleine Albright).

dpa-Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų