Šią poziciją ministras išsakė Konstituciniam Teismui (KT) nagrinėjant bylą dėl užsienyje susituokusių tos pačios lyties asmenų teisių Lietuvoje.
„Pati santuoka – manau, jie turi teisę sudaryti santuoką, gyventi tam tikrame teisiniame susitarime su įvairiomis teisinėmis pasekmėmis. Šiuo atveju, žiūrėčiau pakankamai liberaliai. Manau, kad galėtų“, – žurnalistams sakė E. Misiūnas, paklaustas, ar homoseksualios santuokos turėtų būti pripažįstamos Lietuvoje.
KT nagrinėja, ar leidimas laikinai gyventi pagrįstai neišduodamas tos pačios lyties sutuoktiniui, sudariusiam santuoką užsienyje.
Į KT kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje užsienietis, su Lietuvos piliečiu prieš trejus metus Danijoje sudarę santuoką, skundžia Migracijos departamento sprendimą neišduoti leidimo gyventi šalyje.
E. Misiūnas sako, kad Migracijos departamentas kitokio sprendimo priimti negalėjo, nes Lietuvos įstatymai neleidžia pripažinti homoseksualių santuokų.
Lietuvoje nėra įteisintos nei gėjų santuokos, nei partnerystės. Keli ankstesni Lietuvos liberalių politikų bandymai šalyje įvesti civilinę homoseksualų partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.
Visuomenės apklausų duomenimis, daugelis Lietuvos gyventojų nepritaria homoseksualių asmenų santykių įteisinimui.
Širinskienė apie siūlymą pripažinti homoseksualų santuokas: tai – neįmanoma
Vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui ketvirtadienį svarstant, kad Lietuva galėtų pripažinti homoseksualų santuokas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė teigia, kad tai šiuo metu neįmanoma.
„Gal ministrui taip atrodo, tai čia jau kiekvienas turime laisvą galimybę šnekėti, ką norime ir kaip mums atrodo. Gerbiu ministro pasisakymus, bet kai kurie dalykai yra tiesiog neįmanomi“, – BNS sakė A.Širinskienė.
Pasak jos, Konstitucijoje aiškiai nurodyta, kad santuoka sudaroma tarp vyro ir moters, todėl, norint pripažinti homoseksualų santuokas, reikėtų keisti Konstituciją.
„Nežinau, kaip mes galėtume pripažinti, nes bet kuris teisės aktas prieštarautų Konstitucijai. Kad būtų Seime politinė valia pakeisti Konstituciją ir tiek balsų, esant dabartinei valdančiajai daugumai, kuri savo programoje – „valstiečių“ partija aiškiai akcentavo, kad ji suvokia santuoką tik kaip vyro ir moters ryšį, tai aš tikrai neįsivaizduoju, kad tokie pakeitimai surastų kažkokią paramą“, – teigė A. Širinskienė.
Poziciją dėl galimo homoseksualų santuokų pripažinimo E. Misiūnas išsakė Konstituciniam Teismui nagrinėjant bylą dėl užsienyje susituokusių tos pačios lyties asmenų teisių Lietuvoje.
Ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius kiek vėliau patikslino, kad iniciatyvų šiuo klausimu E. Misiūnas neteiks, tai – ministro asmeninė nuomonė.