30 metų išbuvęs Europos Parlamento (EP) nariu lenkų kilmės italas Jasas Gawronski nutarė daugiau nebekelti savo kandidatūros ir atsisveikindamas negailestingai sukritikavo europarlamentarų darbą.
Duodamas interviu Italijos dienraščiui "Corriere della Sera" 73 metų europarlamentaras nepagailėjo kritikos išrinktiesiems dėl jų tingėjimo, anglų kalbos nemokėjimo ir net savanaudiškumo. J.Gawronski teigia, kad visos šios savybės labai būdingos dabartinio EP nariams, todėl jis ir nepasidavė Italijos premjero Silvio Berlusconi įkalbinėjimams dar ir šeštą kadenciją atstovauti Italijai EP. "Berlusconi labai stengėsi, kad pakeisčiau savo nuomonę, bet to jau būtų per daug", - pareiškė europarlamentaras ir paaiškino, kodėl taip apsisprendė.
"Nebeliko padorios politikos", - sakė J.Gawronski, kadaise dirbęs žurnalistu ir paėmęs labai garsų interviu iš popiežiaus Jono Pauliaus II. Tačiau jis neslepia, kad EP vis dėlto galima sutikti padorių politikų. Tai prancūzė Simone Weil, ant kurios rankos dar įžiūrimas Aušvice ištatuiruotas numeris, ir "legenda tapęs" lenkų politikas Bronislawas Geremekas. Italijos atstovas pabrėžė: didelė bėda, kad daugybė europarlamentarų gerai nemoka anglų kalbos. Paklaustas, kuriam Italijos atstovui galima prikišti šią "nuodėmę", J.Gawronski atsakė: "Galima sakyti, visiems."
Ilgametis europarlamentaras papasakojo, kad EP egzistuoja toks reiškinys kaip "euroneveikimas" arba vengimas imtis atitinkamų pareigų. "Trečdalio deputatų ten galėtų apskritai nebūti. Tai tikri tinginiai. Jie neseka darbotvarkės, nesupranta, apie ką kalbama, ir taip kompromituoja visą instituciją", - negailėjo kritikos J.Gawronski. Jis pridūrė, kad yra ir tokių europarlamentarų, tarp jų ir vienas italas, kurie keliauja už mokesčių mokėtojų pinigus tvarkydami savo asmeninius reikalus.
Ilgamečio europarlamentaro teigimu, tik trečdalis visų atstovų dirba "sąžiningai". Jo manymu, bene geriausias iš visų kada buvusių europarlamentarų yra dabartinis EP pirmininkas vokietis Hansas Gertas Poetteringas, dar verta pagirti ir anksčiau dirbusį prancūzą Michelį Poniatowskį.
Žurnalisto paklaustas, ką veiks pasitraukęs iš EP J.Gawronski atsakė, kad norėtų panaudoti sukauptą patirtį ir žinias. "Norėčiau, kad Italija pasaulyje vaidintų didesnį vaidmenį", - pridūrė jis.