Mergaitę puolė gaivinti ir gelbėtojai, ir netoli buvę būsimos medicinos darbuotojos.
„Viskas vyko labai greitai, kilo panika, nes viena iš lankytojų pajuto, kad jai atsiremia į kūną jau po vandeniu paniręs vaiko kūnelis. Jį staigiai ištraukė“, – pasakoja nelaimės liudininkas Algimantas Grigas.
Algimantas tapo liudininku siaubingos dramos Žalgirio arenos baseino pramogų zonoje. Jis savo akimis matė kaip vandens prigėrusi mergytė suglebusi ištraukta ant kranto ir žmonės puolė ją gaivinti. Baseine kilo panika.
„Kiek žinau, mergaitė buvo be gyvybės ženklų, vienu metu visi pradėjo šaukti, kad patraukit vaikus, kad nematytų to baisaus vaizdo“, – kalba Algimantas.
Būsimoji medicinos darbuotoja, Kauno kolegijoje slaugą studijuojanti ir Kauno klinikose praktiką atliekanti Gabija sako su draugais tą vakarą kaip tik pramogavusi baseine, kai staiga su kurso drauge pamatė sujudimą ir išgirdo nerimo šūksnius.
„Aš perplaukiau baseiną, kartu su kolege perplaukėm, perėjom, daug žmonių, chaosas, mes mokėjom, kaip daryti ir bandėm prasibrauti per visus. Ji buvo visa suglebusi ir jau mėlynumas burnytės buvo – vaizdas ne koks“, – kalba padėjusi gaivinti mergaitę Gabija Šerpetauskytė.
Prasibrovę pro žmones, puolė į pagalbą šalia mažylės jau suklupusiam baseino gelbėtojui.
„Gelbėtojas jau ruošėsi gaivinti, aš sakau, pakeiskim į vieną ranką, reikėjo garsiai sakyti, aš dariau įpūtimus. 30 tų paspaudimų, ir įpūtimai, ir su trečiu įpūtimu ji atsigavo, pradėjo atpilti vandenį, vemti, gelbėtojas pasiėmė ant rankų ir nusinešė į gelbėjimo postą“, – sako G. Šerpetauskytė.
Sekundės virto amžinybe, kol mergaitė atsigavo.
„Pirmą kartą tokia situacija ir jausmas neapsakomas, toks jausmas vieną kartą gyvenime, kai tu supranti, kad vakar tai mergaitei buvo antras gimtadienis ir tu išgelbėjai gyvybę, tai nerealu“, – tviritna G. Šerpetauskytė.
Mažylė jau sąmoninga perduota greitosios medikams, kurie ją nuvežė į Kauno klinikas.
Aiškėja, kad šeima iš Kauno rajono – mama su dvyniais – dukra ir sūnumi – tą vakarą kaip tik dalyvavo pirmoje plaukimo pamokoje. Po to dar pasiliko baseine.
„Jie, nors ir buvo pirmą kartą mokymo plaukimo pamokoj, bet neturi tų įgūdžių, ir jie ėjo į tą gilų baseiną, buvo laiptukai, jie ten žaidė, leidosi. Laiptas po laipto ir gavosi, kad nebesiekia dugno ir gavo gurkšnį. Ta mergaitė bandė įkvėpti ir vandens prisirijo, pradėjo grimzti ir tada vienas iš lankytojų išgriebė“, – aiškina „Žalgirio“ arenos baseino vadovas Emilis Vaitkaitis.
Už vaikus baseine atsakingi juos lydintys suaugusieji – tėvai ar giminaičiai. Mama esą buvo visada šalia, tik lemtingu momentu jos žvilgsnis buvo nukreiptas ne į besipliuškenančius vaikus.
„Buvo mama, pusantro metro atstumu buvo nuolatos, bet tame įvykyje dalyvavo ir telefonas, tai nors mama fiziškai buvo, bet galimai mintys buvo kažkur kitur“, – teigia E. Vaitkaitis.
Baseino vadovas sako: po šio incidento griežtins tvarką, mažyliai visada privalės dėvėti specialias priemones. Laukia ir daugiau įspėjimų tėvams.
„Padarysime vaikams iki kokių 6 metų privalomas rankovytes, dabar mes jas duodame savanoriškai, jos nėra privalomos“, – sako E. Vaitkaitis.
Įvykiu susidomėjo ir teisėsauga, informaciją apie skendusią mergaitę gavusi iš Kauno klinikų.
„Keturmetė baseine lankėsi su savo artimąja, kuri įvykio metu buvo blaivi. Moteris policijos pareigūnams nėra žinoma. Šiuo metu Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas aplinkybių patikslinimas“, – komentuoja Kauno policijos atstovė Reda Zarauskienė.
Medikai sako, kad siaubingas įvykis baigėsi laimingai, pavojus mažosios kaunietės gyvybei nebegresia, ji Kauno klinikose bus stebima apie 3 paras, o vėliau keliaus namo.