Jis gegužės 30 dieną atmetė į bendrovę investavusio privačios skolos fondo „NuCapital“ bei Kauno įmonės „AKC grupė“ vadovo Virginijaus Gervės prašymą panaikinti Klaipėdos apygardos teismo nutartį ir grąžinti bylą jam nagrinėti iš naujo.
Klaipėdos apygardos teismas balandžio 5 dieną atsisakė iškelti bankroto bylą „Vėjo projektams“ ir leido įmonę restruktūrizuoti.
„Pirmosios instancijos teismas, atsisakydamas apeliantei („Vėjo projektams“ – BNS) iškelti bankroto bylą ir iškeldamas restruktūrizavimo bylą, priėmė pagrįstą ir teisingą nutartį, kurios atskirojo skundo argumentais naikinti nėra nei faktinio, nei teisinio pagrindo“, – nutarė Apeliacinis eismas.
„NuCapital“ bei V. Gervė teismui teigė, kad daliai kreditorių nebuvo sudaryta galimybė pateikti prieštaravimų dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo.
„Kreditoriai prieštaravimų nepateikė ne todėl, kad pritaria restruktūrizavimui, o dėl to, jog tyčia nebuvo informuoti apie bylą. Apeliantų nuomone, atsakovė („Vėjo projektai“ – BNS) tyčia pareiškimo dėl restruktūrizavimo teismui neteikė pati, kad nereikėtų siųsti visiems kreditoriams pranešimų apie bylą“, – teismui teigė „NuCapital“ bei V. Gervė.
Pasak jų, „NuCapital“ yra vienintelė kreditorė, kurios reikalavimas užtikrintas tiek įkeitimu, tiek hipoteka. Ji nurodė, kad balsuos prieš restruktūrizavimo planą, todėl jis nebus patvirtintas, nes jam nepritaria 100 proc. kreditorių.
Be to, anot „NuCapital“ bei V. Gervės, „Vėjo projektai“ neturi nė vieno nekilnojamojo turto objekto, taip pat nė vieno autobuso, kuris turėtų būti nuomojamas „Klaipėdos paslaugoms“ (anksčiau – „Klaipėdos autobusų parkas“), bendrovė nėra pagaminusi nė vieno iš 10-ties autobusų, kuriuos pagal sutartį „Klaipėdos paslaugoms“ turi išnuomoti iki šių metų pabaigos.
Tuo metu „Vėjo projektų“ teigimu, bendrovė neprivalėjo informuoti visų kreditorių apie jos restruktūrizavimą, nes jį iniciavo kiti kreditoriai. Be to, „NuCapital“ žinojo apie situaciją ir buvo nuolat apie ją informuojama.
„Apeliantui („NuCapital“ – BNS) esant paskolinus santykinai didelę pinigų sumą, hipotetiškai neturint jokios informacijos dėl jos grąžinimo, vidutiniškai apdairus asmuo (o šiuo atveju apeliantas yra profesionalus investuotojas, su tokių projektų valdymo patirtimi ir žiniomis) vienareikšmiškai jos teirautųsi, tačiau tokie įrodymai į bylą pateikti nebuvo“, – teigė „Vėjo projektai“.
„Vėjo projektai“ tikino turinti patirties ir specialių žinių, kurių „NuCapital“ ir V. Gervė neturi.
„Vėjo projektų“ vadovas Alvydas Naujėkas „Vakarų ekspresui“ balandį sakė, jog įmonė yra pasirašiusi ketinimų protokolus dėl 71 autobuso pardavimo Lietuvoje, Italijoje ir Vokietijoje. Anot jo, bendrovė iš jų kūrimo ir vystymo pereina į gamybą ir pardavimus bei dėl to patiria finansinių srautų iššūkių.
Bendrovė Klaipėdoje sukūrė ir pagamino elektrinį autobusą „Dancer“.
Anot teismo, „Vėjo projektų“ įsipareigojimai kreditoriams siekia 16,12 mln. eurų, iš kurių 16,18 mln. eurų mokėtini per vienus metus. Bendrovės turto vertė yra 22,37 mln. eurų.
„Vėjo projektai“ per du šių metų mėnesius patyrė 0,79 mln. eurų nuostolių, 2023 metais įmonė patyrė 2,1 mln. eurų nuostolių, 2022 metais – 1,13 mln. eurų, rašoma nutartyje.
Įmonė dar nėra pateikusi 2023 metų veiklos ataskaitos Registrų centrui. 2022 metais ji gavo 66,4 tūkst. eurų pajamų – 7,5 karto daugiau nei 2021 metais (8,9 tūkst. eurų).