„Kariuomenė, kai pradėjo liepos mėnesio pradžioje teikti paramą, taip tebeteikia ją ir tęs toliau paramos teikimą. Kadangi sutartas laikotarpis baigiasi šį mėnesį, tai bus pratęsta dar keliems mėnesiams tol, kol galios ekstremali situacija, kol situacija iš esmės nepasikeis“, – antradienį LRT sakė A. Anušauskas.
„Kariai tikrai veiksmingai prisideda prie sienos apsaugos“, – teigė jis.
Jo teigimu, dislokuojant karius pasienyje, tariamasi su pasieniečiais – kariai siunčiami ten, kur galimi didesni migrantų srautai.
„Jie žino kiek, kur, kur silpnesnės vietos. Pavyzdžiui, kai nelegalų grupės pradėjo labiau veržtis į pietinę dalį, tai didesni pajėgumai buvo permesti būtent ten“, – teigė ministras.
Pasak jo, kariuomenė pasiruošusi reaguoti į situaciją ir greitojo reagavimo pajėgomis.
„Atsižvelgiant į Lenkijos pavyzdį, kadangi matome, kad migrantai grupuojasi, tai numatyti ir tam tikri greitojo reagavimo pajėgumai, kad jeigu būtų organizuotas didesnės grupės patekimas, tai būtų į tą vietą sutelkta daugiau pajėgų, būtų daugiau karių su technika, yra mobilūs kariai, kurie greitai reaguotų į situaciją“, – kalbėjo A. Anušauskas.
Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti apgręžimo taktika, neįleistas kiek didesnis skaičius užsieniečių.
Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.