Šiuo metu, kai moterys pradėjo rūpintis ne tik šeima, bet ir savo karjera, mamos anksčiau nei buvo įprasta po gimdymo grįžta į darbą, vis svarbesnį vaidmenį vaikų gyvenime užima seneliai. Jie vis daugiau laiko praleidžia su savo anūkais: padeda jiems mokytis, kartu žaidžia bei drauge su anūkais užsiima pastariesiems svarbia veikla.
Būtent seneliai suteikia daug informacijos apie tai, kokia turi būti šeima, kokios yra jos funkcijos ir padeda formuoti suvokimą apie žmogų bei jo vertybių sistemą. Dėl to tapo svarbu analizuoti senelių ir anūkų tarpusavio santykius.
Ispanijoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausta 360 vaikų nuo 10 iki 12 metų, siekiant išsiaiškinti, kokie seneliai yra labiausiai mėgstami anūkų ir kokia veikla anūkai su seneliais užsiima dažniausiai.
Atlikus tyrimą, pastebėta, jog tiek anūkės, tiek anūkai yra linkę labiau bendrauti su savo senelėmis/močiutėmis, ypač iš mamos pusės, kurių amžius yra nuo 60 – 70 metų. Tai aiškinama tuo, jog senelės vaikaičiais rūpinasi nuo gimimo ir tuo pačiu žino daugiau apie juos nei seneliai (vyr. lyties). Be to, anūkai yra linkę labiau bendrauti su tais seneliais (abiejų lyčių), kurie gyvena arčiau jų arba su kuriais bendrauja kasdien. Vaikai, kurie dažniau mato savo senelius, jaučiasi jiems artimesni, labiau suprasti senelių ir seneliai turi didesnę įtaką jų sprendimams.
Kalbant apie veiklą, kuria seneliai su anūkais užsiima dažniausiai, vaikai įvardijo, jog seneliai jais rūpinasi ir drauge valgo. Rečiausiai vaikai su seneliais eina pasivaikščioti, pasakoja įvairias istorijas ir kalba apie praeitį. Be to, mokslininkai pažymi, jog seneliai labiau linkę užsiimti pramogine/kultūrine veikla su anūkėmis nei su anūkais. Taip pat senelės/močiutės daugiau linkusios užsiimti veikla, kuri susijusi su namų ruoša, o seneliai (vyr. lyties) – veikla, kuri padeda ugdyti įgūdžius ir gebėjimus.
Taigi vaikaičiai labiausiai vertina savo santykius su senelėmis/močiutėmis, kurios su jais praleidžia daug laiko. Kuo daugiau seneliai laiko praleidžia su savo anūkais, tuo vaikaičiai su jais mieliau bendrauja. Nesvarbu, kokia veikla anūkai su seneliais užsiimtų – svarbiausia tai, jog jie kasdien galėtų kažką naujo sužinoti iš savo senelių ir tokiu būdu jaustųsi jiems artimi.