Drąsiaus Kedžio ir Neringos Venckienės motinai Laimutei Kedienei keliama dar viena byla. Lietuvos antstolių rūmai už teismo įžeidimą jau nuteistai ir įtariamąja dėl trukdymo antstolei atlikti savo darbą tapusiai L. Kedienei kelia dar vieną bylą. Kauno rajono apylinkės teismui išsiųstas Lietuvos antstolių rūmų ieškinys, kuriame dėl Rūmų dalykinės reputacijos pažeidimo reikalaujama 10 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimui.
L. Kedienė į Lietuvos antstolių rūmų nemalonę pateko po šių metų gegužės 14 d. savo pasisakymų vienai televizijai, rašo lrytas.lt.
Komentuodama savo dukters prašymą filmuoti bei tiesiogiai transliuoti jos globotinės perdavimą mamai Laimutei Stankūnaitei per televizijas bei antstolės Sonatos Vaicekauskienės atsisakymą tai daryti, dviguba žmogžudyste įtariamo D. Kedžio mama pareiškė: „Matote, ar jinai žmoniškai elgiasi? Čia ne antstolis, o čia čia, va, kur žydukus šaudė, tai va tokia būtent. Jai tiktų tą mergaitę nušaut, beveik. Čia ir žmonės vat, pas mus namuose daug žmonių miega, apačioj įsileidę, nes visi mato, kas čia dedasi, čia jokios teisybės nėra“.
Lietuvos antstolių rūmų nuomone, tokiais savo žodžiais L. Kedienė tyčia įžeidė Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą įvykdyti bandžiusią antstolę S. Vaicekauskienę, pažemino jos garbę ir orumą ir kartu įžeidė ir Lietuvos antstolių rūmus, kurių nare yra S. Vaicekauskienė.
„Atsakovės L. Kedienės paskleisti teiginiai skatina neapykantą ne tik antstolei S. Vaicekauskienei, bet ir kitiems profesines pareigas vykdantiems antstoliams, visai valstybės teisinei sistemai. Viešas neapykantos antstoliams kurstymas didina grėsmę antstolės S. Vaicekauskienės ir jos šeimos narių saugumui (sveikatai ir turtui), o tuo pačiu - ir visų antstolių, antstolių kontorų darbuotojų ir jų šeimų narių saugumui, kadangi tokio pobūdžio teiginiai gali paskatinti tam tikrus asmenis imtis aktyvių neteisėtų veiksmų", - rašoma Lietuvos antstolių rūmų ieškinyje prieš L. Kedienę.
Kad toks smurtas įmanomas, Antstolių rūmai jau yra įsitikinę. Per 2003-2011 metus Lietuvoje įvykdyta apie 40 chuliganiško pobūdžio išpuolių prieš antstolius ir antstolių kontorų darbuotojus, tarp jų būta ir išpuolių su šaunamuoju ginklu, panaudojant fizinį smurtą. Visi šie išpuoliai buvo susiję su priverstiniu teismo sprendimo vykdymu.
Savo ieškinyje teismui Lietuvos antstolių rūmai nurodo, kad dar gegužės 17 d. jie raštu kreipėsi į L. Kedienę prašydami paneigti jos išsakytus žodžius, tačiau atsakymo nesulaukė, todėl kreipėsi į teismą, prašydami iš moters priteisti 10 tūkst. litų.„Prašome teismo atsižvelgti į tai, kad dalykinės reputacijos pažeidimas buvo tyčinio pobūdžio, teiginiai paskleisti dideliu mastu ir sukėlė didelių neigiamų padarinių, įskaitant žalą Lietuvos antstolių rūmų dalykinei reputacijai ir pažeistas Lietuvos antstolių rūmų narių interesas", - rašome teismui įteiktame skunde.
L. Kedienei ir jos vyrui Vytautui Andriui Kedžiui įtarimai yra pareikšti dėl kovo 23-iosios įvykių, kai pirmą kartą buvo bandoma grąžinti mergaitę mamai. Tada abu seneliai užgriuvo mergaitę, klykė, rėkė. Teismo sprendimo vykdymas buvo atidėtas.
Kedžiams Panevėžio apygardos prokurorai yra pateikę įtarimus, tačiau kol kas jie abu neapklausti, nes atostogauja jų advokatas, žentas Aidas Venckus.
Dėl kovo 23 d. įvykių įtarimus ketinama pareikšti ir L. Kedienės seseriai Audronei Skučienei. Ji yra įtariama dėl trukdymo antstolei atlikti savo pareigas bei pasipriešinimo policijos pareigūnams. A. Skučienė į apklausą neatvyko, pranešusi, kad prieš apklausą pasidarė kojos operaciją ir turi nedarbingumo pažymėjimą iki rugpjūčio 16 d. D. Kedžio krikštamotės prokurorai nusprendė nelaukti, jie ją patys aplankys namuose rugpjūčio 9 d. ir įteiks pranešimą apie nutarimus.
Greičiausiai toks pats likimas laukia ir buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės. Antrą mėnesį į apklausas dėl taip pat kojos operacijos neatvykstančios N. Venckienės laukia įtarimai pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius: teismo sprendimo nevykdymo, teismo įžeidimo, trukdymo antstolei atlikti savo pareigas, pasipriešinimo policijos pareigūnams, nežymaus sveikatos sutrikdymo bei piktnaudžiavimo globėjos teisėmis.