Antikorupcijos komisija (AK) nusprendė kreiptis į vidaus reikalų ministrą Artūrą Melianą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus nenoro atsakyti į jam komisijos pateiktus klausimus.
AK pirmininkas Ligitas Kernagis pasakė, kad prieš mėnesį buvo kreiptasi į K. Jucevičių su prašymu atsakyti į komisijos klausimus, tačiau šis nepanoro atsakyti į juos.
„Mes jums nesiruošiame nieko atsakinėti“, – tiesiai šviesiai į komisijos užklausą atsakė jis.
Komisija mano, kad FNTT vadovas sistemingai pažeidinėja AK įstatymo 8 straipsnio 5 punktą, todėl būtina kreiptis į A. Melianą, kuriam pavaldi yra ši institucija.
„Nemanau, kad jie (FNTT – aut. past.) tokie kvaili, kad neduotų mums medžiagos. Reiškia, kažkur įstatymiškai jie tiesūs“, – kėlė abejones Bronius Bradauskas.
„Kai jautiesi atskaitingas tik Prezidentei, natūralu, kad į kitus gali nusispjauti. <...> Ši institucija, matyt, kažkuo išskirtinė. O kuo išskirtinė, tai, matyt, dėl to paties klaidinančio jausmo. <...> Jeigu taip paliksime, paskui apskritai jokios medžiagos negausime“, – piktinosi komisijos narys Žilvinas Šilgalis.
Toliau užvirusi diskusija pasibaigė dideliu juoko pliūpsniu.
Rimantas Jonas Dagys apibrėžė, kad problema yra daug platesnė ir susijusi su Seimo kaip institucijos ir jos kontrolės esančios institucijos (FNTT – aut. past.) santykiu.
„Manau, kad čia yra viešo klausimo ministrui posėdžio salėje reikalas – kodėl jo vadovaujama institucija ignoruoja Seimą ir atsisako pateikti informaciją, kurios buvo prašoma įstatymo numatyta tvarka. Tegul jis paaiškina“, – teigė jis.
A. Salamakinas – žmona, FNTT – kaimynas
Tuo tarpu Bronius Bradauskas paklausė, kaip tuomet reikia skaitytis su Algimanto Salamakino išvada. Balsas.lt primena, kad neseniai A. Salamakino vadovaujama Seimo etikos ir procedūrų komisija priėmė nutarimą, kad AK, tirdama FNTT skandalo aplinkybes, viršijo savo įgaliojimus.
„Salamakino komisijos, kitos komisijos – mūsų vidinio institucijų Seime aiškinimosi procedūra.<...> Jeigu mums reikia aiškintis su Salamakinu, mes galime eiti į Seimo posėdžių salę ir prašyti balsuoti panaikinti jo sprendimą ir panašiai, Seimas išspręs. Čia mūsų reikalas, vidinis klausimas. Čia vyro ir žmonos klausimas. Bet FNTT – jau yra mūsų kaimynas, nebe žmona, ir su kaimynu jau reikia aiškintis oficialiai“, – aiškino R. J. Dagys.
„Pasakysiu Salamakinui, kad R. Dagys jį pavadino žmona“, – pašmaikštavo B. Bradauskas ir per posėdžių salę nuvilnijo juokas.
R. J. Dagys, tęsdamas alegorijų tradiciją, užgimusią posėdžio metu, apie naująjį FNTT vadovą pasakė: „Jeigu apsiėmei būti karvę, duok pieno.“
Poligrafo naudojimo įstatyme esama trūkumų
„Krašto apsaugos ministerija (KAM) darė tyrimą dėl poligrafo įstatymo galiojimo ir jie rado tam tikrų neatitikimų, kad poligrafo naudojimo įstatymas nenurodo, kiek testavimo metodika yra leistina ir kuri institucija yra pagrindinė – ar VRM, ar KAM“, – pridūrė L. Kernagis.
Buvo nuspręsta komisijos vardu kreiptis į VRM ir KAM, kad pateiktų bendrą nuomonę dėl KAM išsakytų įstatymo trūkumų.