• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ryte pažvelgę į veidrodį ant akies obuolio pastebėjote keistą ataugą? Jei nerimaujate, kad tai gali būti vėžį išduodantis ženklas, kreipkitės į gydytoją.

Ryte pažvelgę į veidrodį ant akies obuolio pastebėjote keistą ataugą? Jei nerimaujate, kad tai gali būti vėžį išduodantis ženklas, kreipkitės į gydytoją.

REKLAMA

Daktarė Mary Leonard, atsakydama į „Daily Express“ skaitytojų klausimus apie jų sveikatos bėdas, aptarė, kas tai per atauga ir kaip to išvengti, rašo express.co.uk.

Pasak daktarės M. Leonard, pterigija (sparninė plėvė) yra „akies junginės, išorinės akies membranos, sustorėjimas. Paprastai jis yra neskausmingas, nors kai kuriems žmonėms gali sukelti akių dirginimą ir sausumą“.

Ji taip pat pridūrė: „Pterigija dažniausiai atsiranda, kai akis paveikia vėjas, dulkės ir, ypač, ultravioletiniai spinduliai, todėl dažniau atsiranda žmonėms, kurie gyvena karšto klimato šalyse arba daug laiko praleidžia lauke, ypač užsiimantiems vandens sportu, nes nuo vandens atsispindi saulės šviesa.“

Ar reikalingas gydymas?

Dr. M. Leonard sakė, kad viskas priklauso nuo pterigijos dydžio. Ji teigė: „Kai pterigija yra maža, dažniausiai neprireikia gydymo, tačiau ji gali sukelti dirginimą. Jei ji ima plėstis link centrinės akies dalies ir kenkia matymui, ji gali būti pašalinta operacijos metu.“

REKLAMA
REKLAMA

Kaip vyksta operacija?

Dr. M. Loenard teigė, kad operacijos metu „išpjaunamas neįprastas audinys ir defektas užpildomas transplantuojant audinius iš viršutinio voko, paprastai ši operacija atliekama taikant vietinę nejautrą“.

REKLAMA

„Jums reikės šeimos gydytojo siuntimo į akių kliniką, o veiksmingiausias būdas jį gauti – elektroniniu paštu nusiųsti pažeistos akies nuotrauką. Greičiausiai, net nereikės apsilankyti pas šeimos gydytoją“, – pridūrė ji.

Kaip apsisaugoti?

Kalbėdama apie prevenciją, dr. M. Leonard sakė: „Geriausias būdas užkirsti kelią pterigijos atsiradimui ar plitimui – visada saugoti akis, dėvėti saulės akinius su UV400 apsauga, kai būnate lauke, itin saulėtoje aplinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

Akiniai, kurie apgaubia veidą, apsaugo geriau nei tie, kuriuos užsidėjus lieka didelis tarpas. Skrybėlės plačiu kraštu dėvėjimas taip pat gali suteikti papildomos apsaugos.“

Ar tai gali būti vėžinis darinys?

„Specsavers“ teigia: „Pterigija yra nevėžinis auglys, atsirandantis ant baltosios akies dalies. Jis nėra vėžinis, tačiau reguliariai atliekant akių tyrimus galima stebėti, kaip laikui bėgant jis keičiasi.

Pterigija įprastai atsiranda su amžiumi ir dažniau pasitaiko tiems, kurie daug laiko praleidžia lauke.

Kartais tai vadinama „banglentininko akimi“, tačiau pterigija serga ne tik tie, kurie nuolat skrodžia bangas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų