Karališkojo jūrų laivyno oro stotyje Jeoviltone buvo pagauta pusnuogė moteris, bandžiusi pasislėpti tarp savo vaikino kombinezonų.
Šioje bazėje yra įsikūrusios „Commando“ sraigtasparnių pajėgos, taip pat laikomi „Merlin“ ir keli „Wildcat“ sraigtasparniai, kurie šiais metais, lėktuvnešiu „HMS Queen Elizabeth“, keliaus į pietų Kinijos jūrą.
Merginą atsivežė automobilio bagažinėje
Kaip pranešama, „Commando“ daliniui priklausantis mechanikas savo viršininkams sakė, kad moteris yra jo mergina ir neigė, kad ji yra šnipė iš Kinijos.
Tačiau „The Sun“ rašo, kad vyro kolegų teigimu, jis galėjo patekti į „medaus spąstus“. „Medaus spąstais“ yra vadinamas šnipinėjimo būdas, kai informacija yra išgaunama suviliojant taikinį.
Azijoje gimusią, tačiau, kaip sakoma, Olandijos pilietybę turinčią moterį, iš bazės išvedė ginkluota sargyba. Ji iš karto paliko Jungtinę Karalystę.
„Karališkasis jūrų laivynas rimtai reaguoja į kiekvieną saugumo pažeidimą ar koronaviruso gairių nesilaikymą. Mes tiriame šį įvykį, tačiau nemanome, kad moteris yra šnipė, nes ji yra Europos Sąjungos pilietė“, – „Mail Online“ cituojamas JK gynybos ministerijos atstovas spaudai.
Tačiau vienas šaltinis, dirbantis kariniame jūrų laivyne, „The Sun“ pasakojo: „Yra visi „medaus spąstų“ požymiai, o karinio jūrų laivyno vadovai negali sau leisti rizikuoti.“ Šaltinis laikraščiui taip pat sakė, kad moteris vis tiek yra „leidimo būti gynybos ministerijai priklausančioje teritorijoje neturėjusi užsienio pilietė“.
Kaip rašo „The Sun“, mechanikas, tarnaujantis 847 karinio jūrų laivyno eskadrilėje, savo viršininkams sakė, kad jis su moterimi susipažino atostogų metu 2019 m.
Vyras, į Somersete esančią bazę, moterį paslapčia atsivežė savo automobilio bagažinėje, grįždamas iš Kalėdinių atostogų.
Įtampa tarp Kinijos ir JK auga
Praeitą savaitę Kinijos ir JK santykiai dar labiau pablogėjo. JK konservatoriai perspėjo, kad dviejų valstybių bendradarbiavimo „Aukso amžius“ pasibaigė, o Pekinas apkaltino JK skleidžiant melą apie Kinijoje vykdomus žmogaus teisių pažeidimus.
Sausį Borisas Johnsonas užsipuolė Kinijos sveikatos apsaugos sistemą, esą ji pasitarnavo sukeliant pandemiją, o užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pagrasino baudomis įmonėms, kurios pelnosi iš vergų darbo.
Šie komentarai buvo pasakyti tada, kai pasirodė vyresniųjų konservatorių paremtas demaskuojantis pranešimas, kuriame išryškinama daugybė Kinijos problemų. Tarp jų išraiškos laivės pažeidimai, religinės bei tikėjimo laisvės suvaržymai, neaiškūs žmonių dingimai bei sulaikymai ir priverstiniai prisipažinimai, transliuojami per televiziją.
Buvęs vyriausybės narys lordas Hague‘as sako, kad JK, palaikydama ryšius su Kinija, turi būti budri, o užsienio reikalų komiteto narys Tomas Tugendhatas pareiškė: „Yra aišku, kad „Auksinė era“ baigėsi ir Jungtinė Karalystė, kartu su savo sąjungininkais, turi pergalvoti savo santykius su Kinijos diktatūra.“