Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Anglikonų bažnyčios visuotinis sinodas pirmadienį rengiasi balsuoti, ar moterys gali būti skiriamos vyskupėmis. Praėjus 20 metų nuo to laiko, kai moterys galėjo tapti anglikonų kunigėmis, visuotinis sinodas spręs, ar jos gali bažnyčioje užimti vadovaujančius postus.
Jei visuotinis sinodas nuspręs, kad anglikonų vyskupijai moteris gali vadovauti, sprendimus dar turės tvirtinti ir abeji parlamento rūmai.
Pirmas bandymas 2012 m. nepavyko. Tuometinis anglikonų dvasinis lyderis Rowanas Williamsas nusivylęs pareiškė, kad bažnyčia prarado pasitikėjimo priemonę. Dabar sinodo sudėtis nepasikeitusi, bet jei šįkart rezultatas būtų teigiamas, dar šiemet moterys būtų paskirtos anglikonų vyskupėmis Jungtinėje Karalystėje, nors pasaulyje jų jau yra ne viena dešimtis.
Įstatymas, dėl kurio balsuos sinodas, numato ir išimtį. Parapijiečiai, kurie nenorės moters vyskupės, galės reikalauti, kad postą užimtų vyras. Kilus ginčui, jį turės spręsti ombudsmenas.
Kaip rašo Londono spauda, jei sinodas ir vėl atmestų moterų kunigių lygybės įstatymą, dabartinis anglikonų dvasinis lyderis Justinas Welby nežada sustoti – jis gali bandyti paleisti sinodą, surengti naujus rinkimus arba, apeidamas sinodą, perduoti įstatymą Lordų Rūmams.
Apžvalgininkai spėja, kad ginčai dėl moterų vyskupių gali dar labiau suskaldyti anglikonų bažnyčią, nes nemažai tikinčiųjų ne tik prieš moteris vyskupes, bet ir prieš moteris kuniges.
Lapkričio 17 d. visuotinis sinodas tars galutinį žodį, ar moterys gali būti anglikonų vyskupėmis. Pasak ekspertų, priėmus teigiamą sprendimą, atsiras dar viena kliūtis suartėti su katalikų ir evangelikų bažnyčiomis.