• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Esate ištikimas „Android” operacinės sistemos telefonų gerbėjas, savo išmaniajame saugantis daug asmeninės informacijos? Tuomet atraskite kelias jame slypinčias gudrybes, garantuosiančias tikrai daugiau privatumo nei tik pagrindinis telefono užraktas.

52

Esate ištikimas „Android” operacinės sistemos telefonų gerbėjas, savo išmaniajame saugantis daug asmeninės informacijos? Tuomet atraskite kelias jame slypinčias gudrybes, garantuosiančias tikrai daugiau privatumo nei tik pagrindinis telefono užraktas.

REKLAMA

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, atskleidžia 4 triukus, kurie padidins jūsų duomenų ir telefono saugumą.

1. Telefoną skolinkite drąsiai

Kontaktai, susirašinėjimai, nuotraukų albumai – telefonas tiesiog lūžta nuo jūsų asmeninės informacijos? Tokiu atveju net trumpas išmaniojo paskolinimas draugui gali priversti jaustis nepatogiai. „Android“ sistemos kūrėjai šią problemą išsprendė – kitam asmeniui savo telefoną galite paduoti tik su viena veikiančia programa, t. y. – prisegtu ekranu.

Jei norite išbandyti šią funkciją, telefono saugos nustatymuose pasirinkite eilutę „Papildomi saugos parametrai“ ir įjunkite mygtuką „Ekrano / lango prisegimas“. Tada įjunkite norimą programėlę ir vėliausiai naudotų aplikacijų langą – išvysite smeigtuko piktogramą, kurią nuspaudus, ekrane bus automatiškai prisegta tik jūsų pasirinkta aplikacija.

REKLAMA
REKLAMA

2. Apsisaugokite nuo smalsių akių

Jei rūpinatės savo privatumu, turbūt naudojatės ekrano užraktu. Tačiau net ir užrakinto telefono ekrane smalsuolių akis gali patraukti staiga atsirandantys pranešimai (angl. Notifications) apie atsiųstas asmenines žinutes arba el. laiškus. Gera žinia ta, jog tokį pranešimų turinį galima lengvai paslėpti.

REKLAMA

Tai padaryti lengva – telefono nustatymuose pasirinkite pranešimų skiltį (kai kuriuose „Android“ telefonuose ji slypi saugumo skiltyje). Čia galėsite pasirinkti: ar telefonui visai nerodyti pranešimų, ar tik jų turinio, kai ekranas yra užrakintas.

3. Atsipalaiduokite bent jau namuose

Nors įvairios telefono užrakto sistemos ir nuolatinis slaptažodžio įvedimas yra būtini saugumui užtikrinti, kartais jų juk visai nereikia – pavyzdžiui, esant namuose. Todėl „Android“ kūrėjai sukūrė funkciją „Smart lock“ (liet. išmanus užraktas). Ja naudojantis, galima pasirinkti, kada telefonas pats turėtų atsirakinti: kai yra pasirinktose saugiose vietose, šalia patikimų įrenginių arba arti savo savininko kūno.

REKLAMA
REKLAMA

Išmanųjį užraktą įjungti paprasta – apsilankykite savo telefono saugumo nustatymuose, įjunkite funkciją „Smart Lock“ ir rinkitės norimas eilutes: „Kūno aptikimas“, „Patikimos vietos“ ir / arba „Patikimi įrenginiai“.

Tiesa, „Huawei“ ir „Honor“ telefonuose „Smart Lock“ funkcija veikia tik iš dalies – galima naudotis „Kūno aptikimo“ ir „Patikimų įrenginių“ funkcijomis.

4. Jei telefonas dingo

Pametus telefoną, tenka galvoti ne tik apie finansinius nuostolius, bet ir problemas, jei jame buvusi informacija pateks į blogas rankas. Apsisaugoti galite iš anksto – naudokite „Google“ paieškos sistemą, kuri nuolatos fiksuos visų jūsų „Android“ įrenginių buvimo vietą, o prireikus: įjungs jų skambėjimą, užrakins arba visiškai panaikins juose esančią informaciją.

Tai padaryti galite savo išmaniajame įrenginyje įdiegę programėlę „Rasti įrenginį“ arba apsilankę adresu www.android.com/find. Abiejose platformose suvedę savo „Google“ paskyros prisijungimo duomenis, išvysite išsamią informaciją apie visus savo mobiliuosius įrenginius ir galėsite juos valdyti nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų