• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Seimo narys Andrius Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“.

 

Pastaruoju metu nuolat partijos vadovybei oponavęs A.Mazuronis sako, jog „savęs prievartavimas turi ribas“, tad dėl pozicijų skirtumų paliekantis partiją bei Seimo frakciją.

„Nuomonių skirtumas strateginiais valstybės vystymosi klausimais yra kardinaliai skirtingas, partijos vadovybės gretose požiūris man nepriimtinas ir tik radikalėja, įgauna tam tikrą pagreitį ir stiprumą, kas man yra visiškai nepriimtina, o bandyti įtikinti ar perkalbėti partijos vadovybę, kad tokia pasirinkta kryptis yra neteisinga - matyt, tenka pripažint, kad nepavyko. Matyt, logiška, nėra kito varianto kaip tik toks sprendimas (palikti partiją - BNS). Savęs prievartavimas turi tam tikras ribas“, - BNS pirmadienį sakė A.Mazuronis.

Išplatintame pranešime A.Mazuronis tvirtina nepritariantis euroskeptiškoms partijos vadovybės nuomonėms.

„Mano tikslas nebuvo palikti partiją, tačiau iš principo negaliu pritarti šiuo metu partijos pasirinktiems prioritetams ir priimamiems sprendimams, kurie prasilenkia su valstybės ir piliečių gerove. Mano ir partijos pirmininko Rolando Pakso nuomonių skirtumas ir požiūris į svarbius valstybei klausimus yra akivaizdus. Tiek euro įvedimo klausimu, tiek Lietuvos narystės Europos sąjungoje klausimu, tiek skalūnų dujų klausimu, tiek ir klausimu dėl įvykių Ukrainoje, kaip ir daugeliu kitų mano ir partijos vadovybės nuomonės kardinaliai skirtingos. Nebematau galimybės toliau bandyti paveikti partijos vadovų nuomonės“, - teigė politikas.

REKLAMA
REKLAMA

Klausiamas, ar apsisprendė jungtis prie kurios nors kitos politinės jėgos, A.Mazuronis tvirtino sprendžiantis klausimą, ar iš viso likti politikoje.

REKLAMA

„Yra du variantai, kur link sukti tokiais atvejais: vienas variantas yra išėjimas iš politikos, vitas variantas - likimas politikoje, tarp kažkurių iš tų variantų aš apsispręsiu, tuomet bus ir kiti veiksmai“, - sakė A.Mazuronis.

Pasitraukus A.Mazuroniui, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijoje Seime liks 11 narių. A.Mazuronis į partiją „Tvarka ir teisingumas“ įstojo 2006 metais, nuo 2008 metų su partijos sąrašu renkamas Seimo nariu.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kitas ryškus „tvarkiečių“ vadovybės kritikas, vienas Liberalų demokratų partijos, vėliau tapusios „Tvarka ir teisingumu“, kūrėjas, partijai vadovavęs 2002-2003 metais, europarlamentaras Valentinas Mazuronis sakė partijos palikti ko kas neplanuojantis, nors problemų viduje matantis.

„Man kelia nerimą ir situacija partijos viduje, tam tikrų grupuočių prisišliejimas prie partijos pirmininko, kurių principai ir nuostatos ir pražudys, manau, partiją. Bet dėl bičiulių ir draugų partijoje, su kuriais perėjome sunkiausius laikotarpius, kai buvau pirmininku, ir man vieninteliam su Gintaru Šurkumi nuteistam už partijos gynimą, pasitraukti nėra lengvas dalykas. Bet situacija yra, kokia yra. Laikas parodys“, - apie savo buvimo su „tvarkiečiais“ perspektyvas kalbėjo V.Mazuronis, Andriaus Mazuronio tėvas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis buvo nuteistas už pareiškimus, esą Artūras Paulauskas per apkaltą siuntė į tuometinio prezidento, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso šalininkų mitingą buvusį prosovietinį veikėją Valerijų Ivanovą.

Seimo „tvarkiečių“ seniūnas Petras Gražulis pirmadienį BNS teigė turįs vilčių, kad po kurio laiko A.Mazuronis persigalvos ir sugrįš.

REKLAMA

„Tai yra jo apsisprendimas. Manau, kad partija buvo jį įvertinusi - suteiktos aukščiausios pareigos, jis buvo Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovas. Dabar, manau, kad jis suras save, pasiblaškys ir sugrįš. Manau, į partiją sugrįš A.Mazuronis, o į Lietuvą - litas“, - teigė P.Gražulis.

Jis tikino nematąs grėsmės „tvarkiečių“ frakcijai Seime, jei dar keli į merus kandidatuojantys frakcijai priklausantys parlamentarai, išrinkti vienmandatėse apygardose, taptų merais ir paliktų Seimą.

REKLAMA

„Nemanau, kad frakcija pakimba ant plauko, yra tik pora kandidatuojančiųjų į merus, lieka devyni, jeigu išrinktų“, - sakė P.Gražulis.

Pagal Seimo statutą, parlamente frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip septyni parlamentarai.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų