Politikas su televizijos laidos kūrėjais apsilankė UAB „Antakalnio būstas“ ir pareikalavo, kad būtų atiduoti šios bendrovės administruojamo P. Vileišio gatvės 15-uoju numeriu pažymėto namo dokumentai.
Praėjusiųjų metų gruodį šio namo įgaliotinės Aušros Vileikienės pastangomis buvo surinkta per 15 gyventojų parašų, patvirtinančių prašymą atsisakyti „Antakalnio būsto“ paslaugų ir pareiškusių norą rinktis kitą administratorių. Registrų centras patenkino prašymą ir sudarė jungtinę veiklos sutartį su nauju administratoriumi. Bet tada sukilo kita dalis gyventojų, kurie nematė reikalo nieko keisti. Taip pat kilo įtarimų, kad dalis parašų suklastota.
„A. Vileikienė buvo sušaukusi gyventojų susirinkimą. Pasiginčijome, diskutavome, bet nieko nenusprendėme. Ir staiga sužinome, kad namas jau kitiems atiduotas prižiūrėti. Mūsų nuomonės niekas neklausė. „Sodros“ duomenimis naujojoje bendrovėje dirba tik vienas darbuotojas. Ar sugebės jis normaliai pasirūpinti daugiabučiu?“ – namo gyventojas Jonas Borkauskas būgštavo, jog tokios permainos vargu ar į gerą.
„Žmonės susirinko dar spalio mėnesį, nutarė atsisakyti „Antakalnio būsto“ paslaugų ir rinktis naują administratorių. Bet administratorius neatiduoda jiems dokumentų ir paskutiniu metu pradėjo daryti spaudimą gyventojams, kad jie atsiimtų parašus. Mano įsitikinimu, toks elgesys yra visiškai netinkamas, administratoriai piktnaudžiauja savo monopoline teise, grubiai pažeidžia įstatymą“, – priežastį, kodėl pasitelkęs televizijos bulvarinės laidos žurnalistus lankėsi bendrovėje aiškino A.Kubilius.
Į buitinio teisėjo vaidmenį įsikūrusiam politikui priminus, kad namo gyventojai prakalbo apie neva suklastotus dalį parašų, A.Kubilius prisipažino to negalintis nei patvirtinti, nei paneigti. „Aš tikrai netyrinėjau parašų. Į mane kreipėsi tie iniciatoriai, kurie pagal įstatymą surinko visus parašus. Savivaldybė yra priėmusi sprendimą, kad administratorius turi atiduoti visus dokumentus. Bet administratorius dabar ima skleisti gandus, kad suklastoti parašai. Aš tikrai nesiimu aiškintis ir gilintis į detales, bet aš matau vieną dalyką – administratorius, monopolistas grubiai piktnaudžiauja savo padėtimi ir nevykdo įstatymų“, – savo vizito tikslą į bendrovės būstinę teisino politikas.
Paklausus, ar kartais jis nepažįsta namo įgaliotinės A. Vileikienės, A.Kubilius pažintį patvirtino, tačiau tuojau pat puolė gintis. „Pažįstu, tačiau su ja dabar nebendravau. Daugelyje Antakalnio daugiabučių gyvena mano bendraklasiai, vaikystės draugai, bendradarbiai, taigi administratoriai gali susilaukti žymiai platesnių nepasitenkinimo jų paslaugomis ir jų darbu iniciatyvų“, – A.Kubilius jau ėmė atvirai grasinti bendrovei.
Paklaustas, kokios pažintys jį sieja su A. Vileikiene, politikas įpyko: „Klausykite, tai yra mano asmeninis reikalas, ką aš ir kur pažįstu. Aš Vilniuje ir Antakalnyje pažįstu daug žmonių, galiu vardint ir vardint. Tas nieko neturi bendro su „Antakalnio būsto“ bendrove. Į mane rinkėjai kreipėsi ne todėl, kad mane pažįsta asmeniškai, o todėl, kad esu išrinktas toje apygardoje“.
Vieša paslaptis – A. Vileikienė griežia altu su A.Kubiliaus žmona smuikininke Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. „Gal ir groja, gal ir dar ką nors daro. Noriu pakartoti - į mane kreipėsi ne A. Vileikienė, o to namo gyventojos ir aš padarysiu viską, kad žmonės galėtų apginti savo teises“, – seimūnas žadėjo ginklų nesudėti. O jei, jo teigimu, bendrovė ir toliau taip elgsis, jis pakvies „ juos pas save į priėmimą“ ir pareikalaus, „kad jie vykdytų įstatymą“.
P. Vileišio g. 15 namo dalis gyventojų pasirašė kreipimąsi į A.Kubilių:
„Gerbiamas Seimo nary, daugelį metų esate mūsų rajono Antakalnio atstovas Lietuvos valdžioje. Žinome, kad kažkokiu būdu sužinojote ir apie mūsų namo P.Vileišio g. 15 bėdą ir lankėtės „Antakalnio būste“ su keliais namo gyventojais, reikalaudamas perduoti mūsų namą šiems žmonėms. Atkreipiame jūsų dėmesį, kad žmonės, kuriuos jūs proteguojate, nėra mūsų namo atstovai. Mes, likę gyventojai, nežinome, kaip jie apsiskelbė mūsų namo įgaliotiniais ir kaip sugebėjo gauti savivaldybės nurodymą perimti namo administravimą – galbūt neteisėtais būdais ir klastojimu, galimai susitarus su kita verslo įmone. Tokie veiksmai, kokius naudoja tie žmonės, mums nėra priimtini ir mes stengsimės, kad jiems nebūtų patikėtas mūsų bendras turtas. Jūsų įsikišimas, deja, gali pakenkti mūsų namui ir didelės dalies jo gyventojų interesams.“