Britų muziejuje saugomas marmurines statulas, laikomas klasikinio graikų meno šedevru, 1803 metais į Didžiąją Britaniją iš Graikijos atgabeno britų diplomatas lordas Jamesas Bruce'as Elginas.
Dėl šių statulų jau daug dešimtmečių ginčijasi Atėnų ir Londono vyriausybės.
Kartu su A.Alamuddin į Atėnus vyks Londono advokatų kontoros, kurioje ji dirba, bosas Geoffrey Robertsonas.
„2011 metais pono G.Robertsono ir ponios A.Clooney buvo paprašyta šiuo reikalu suteikti teisinę pagalbą Graikijos vyriausybei“, - rašoma advokatų kontoros paskelbtame pareiškime.
„Per apsilankymą (Atėnuose) jie surengs virinę susitikimų su vyriausybės pareigūnais, įskaitant ministrą pirmininką poną Antonį Samarą ir kultūros ministrą Konstantiną Tasulą“, - priduriama jame.
G.Clooney, kuris vedė A.Alamuddin rugsėjo 27 dieną, vasarį pristatydamas filmą „Brangenybių medžiotojai“, pasakojantį apie būrį, kuriam per Antrąjį pasaulinį karą buvo patikėta iš Vokietijos išgabenti bei teisėtiems savininkams grąžinti nacių pavogtus ir kolekcionuotus meno kūrinius, pasisakė už Elgino marmuro sugrąžinimą Graikijai.
Paklaustas apie statulų grąžinimą, aktorius graikų žurnalistui sakė: „Taip, tai būtų gera mintis. Teisybė jūsų pusėje“.
Dėl šio pasisakymo amerikietis G.Clooney iš karto sulaukė padėkos iš Atėnų ir kultūros ministro kvietimo „praleisti kelias dienas Graikijoje“.
Elgino marmuras yra ne pirmoji garsi byla, su kuria tenka dirbti A.Alammudin - ji, be kita ko, atstovavo vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui ir buvusiai Ukrainos vyriausybės vadovei Julijai Tymošenko.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.