Naujienų portalui tv3.lt moteris pasakojo, kad seną kambarį sutvarkyti sugalvojo praėjus kiek daugiau nei metams po vyro senelio mirties. Likusios namo erdvės jau buvo sutvarkytas ir tik vienas kambarys buvo apleistas, apie kurį vyro teta juokaudavo, kad „tas kambarys buvo kaip šašas“.
„Atvažiavus į kaimą jausdavomės tokie kaip be savo vietos, o vis tiek ir su vaikais atvažiuojame, norisi ir likti nakvoti, nesinorėjo būti papildoma našta vyro dėdei su žmona, kurie ir liko prižiūrėti sodybą numirus seneliams. O vyras kadangi yra 1 iš 3 paveldėtojų, tai bendru nutarimu ir ėmėmės tvarkyti tą kambarį“, – pasakoja Vaida.
Darbai truko mėnesį
Tiesa, susiruošti šiam projektui reikėjo nemažai laiko: planuoti atnaujinimus alytiškiai pradėjo dar pernai vasarą, o šiemet iškart po Velykų ėmėsi darbo.
Ieškodama patinkančių medžiagų, šeima ilgai netruko: apdailai reikalingas priemones išsirink per vieną dieną, nes kažko specialaus daryti neplanavo.
„Pradžioje svarbiausia buvo viską išlupti, o po to jau savaime viskas ėjosi. Visas pertvarkymo procesas truko apie mėnesį, ir tai ne kasdien pavykdavo atvažiuoti, o dar, kai ir grindis išbetonavome, savaitę laiko leidome džiūti, tai vėl darbai buvo sustoję.
Ne tai, kad sunkiausia, o ilgiausiai laiko atėmė grindys. Išlupimas jų, plytų išnešiojimas (o jų buvo ten 2 ar 3 vežimai!), smėlio išvežimas iš kambario, kurio taip pat buvo 3 vežimai. Taip pat betonavimas, vyras tokį darbą darė pirmą kartą“, – pasakoja moteris.
Alytiškė atskleidžia, kad toks atnaujinimas iš viso kainavo apie 800 eurų ir tęsėsi beveik mėnesį. Baldai nekainavo nieko, nes juos buvo gavusi iš tėvų po to, kai jie savo namuose darėsi remontą.
„Laikėme juos daržinėje ir laukėme kada galėsim tuos baldus panaudoti“, – šypteli Vaida.
Ne pirmas remontas
Iš tikrųjų tai nėra pirmas remontas, kurį savo rankomis darė Kaminskų šeima.
„Pirmas kartas buvo mūsų buto remontas, tuomet vyras viską darė pirmą kartą, aš tik stengiausi padėti. Tuomet mano auksarankis irgi sužibėjo, kai per 2 savaites, dirbant nuo ryto iki vakaro, padarė remontą visame 4 kambarių bute.
Tiesiog, kai norisi pasidaryti, kai matai viziją, tai ir darbas kitaip einasi“, – šypteli ji.
Moteris neslepia, kad šįkart remontas sekėsi sklandžiau – žinojo, kokių klaidų nebedaryti, o darbo buvo panašiai, kaip ir praėjusį kartą.