Amerikiečių autorių medicininėje literatūroje radau gana tikslų ir visuomenei labiau suprantamą alkoholizmo apibūdinimą - diagnozę "alergija alkoholiui".
Jau 15 metų dirbdamas su pacientais, turinčiais šią problemą, suvokiau, kad ši diagnozė ligos esmę ir gydymo principus paaiškina lengviau ir paprasčiau.
Daugelis žmonių alkoholizmą linkę tapatinti su socialiniu statusu. Tokia nuomonė sukėlė daug medicininių ir psichologinių problemų, kurių didžiausia - pacientas intensyviai neigia alkoholizmo diagnozę, nes jo socialinė padėtis puiki. Be to, toks priklausomybės supratimas įžeidžia žmogaus orumą ir savigarbą, dėl to dar labiau skatina neigti problemą ir dar labiau apsunkina ligos gydymą.
O juk priklausomybės nuo alkoholio kertinis gydymo akmuo - pacientas turi prisipažinti, kad žalingas įprotis trukdo gyventi visavertį gyvenimą ne tik jo šeimos nariams, o ir jam pačiam.
Kuo "gera" alergijos alkoholiui diagnozė?
Pirma, alergijos alkoholiui atveju labiausiai pažeidžiamas žmogaus organas - centrinė nervų sistema, smegenys. Alergija pasireiškia nenumaldomu noru vartoti svaigalus, nesugebėjimu valdyti vartojimo pradžią, eigą, trukmę, intensyvumą ir pabaigą, suvartojamo alkoholio kiekio didinimu, ryškia fizine ir psichologine abstinencija, kitų interesų apleidimu. Taigi pradžioje žmogus degraduoja kaip asmenybė, į neigiamą pusę pasikeičia jo intelektas, charakteris, elgesys ir pomėgiai, o tik po to stebimi kitų vidaus organų - kepenų, kasos, širdies ir t. t. - pakenkimai.
Antra, tampa aišku, kad nereikia būti "bomžu", kad sirgtum šia liga, nes ji nepaiso jūsų socialinio statuso.
Trečia, alergijos diagnozė nežeidžia jūsų savimeilės ir orumo, nes nėra nieko gėdingo būti alergiškam kokiam nors produktui. Dėl šios priežasties pacientas lengvai susitaiko su savo liga. Be to, ligonis turi labai aiškų supratimą, kodėl jis tikrai nebevartos alkoholio.
Ketvirta, nekyla diskusijų, kodėl kitas asmuo, vartojantis alkoholį, neserga, o jūs sergate - organizmo reakcijų mes negalime pasirinkti.
Penkta, jūs niekada nepasveiksite nuo alergijos alkoholiui. Tai reiškia, kad ir po 20 metų jums, pradėjus vėl vartoti alkoholį, pasireikš ligos simptomai, tik dar ryškesni negu anksčiau. Kiekvienas ligos recidyvas būna sunkesnis. Tačiau jūs būsite "visiškai" sveikas asmuo, jei neturėsite jokio kontakto su alkoholiu.
Priežastys
Jei esate alergiškas alkoholiui, pripažinkite tai neišsisukinėdamas. Dauguma žmonių taip ir neišbrenda iš alkoholio liūno tik todėl, kad atkakliai neigia šią problemą. Ši liga susijusi su dvasinės pusiausvyros neturėjimu, vidine baime. Bijote gyvenimo ir, apsikabinęs butelį, bandote pabėgti nuo atsakomybės.
Tikroji alkoholizmo priežastis yra negatyvus ir destruktyvus mąstymas, nevisavertiškumo kompleksas, būdo silpnumas, nusivylimas ir pralaimėjimo jausmas. O kur dar ypač stiprus vidinis priešiškumas! Toks žmogus randa begales paaiškinimų, kuriais pateisina savo pomėgį svaigalams.
Supraskite, jei sąmoningai pasirinkote ir išsiugdėte žalingą įprotį, tai galite perauklėti save. Reikia išmokyti sąmonę ir pasąmonę bendradarbiauti. Tik įtvirtinę laisvės ir dvasios ramybės idėją savo galvosenoje taip, kad ji pasiektų pasąmonės gelmes, galite išsilaisvinti iš alkoholio vergijos.
Sveikimo kelias
Atsipalaiduokite, nusiraminkite, pasinerkite į mieguistą būseną, kai pasąmonė labai jautri ir imli. Sąmoningos mintys tuo metu pasąmonei daro didžiulį poveikį, lengvai nusėsdamos į ilgalaikę atmintį. Įsivaizduokite tik vieną paveikslą - galutinį užsibrėžto tikslo - blaivybės - rezultatą. Būkite tikras, kad pasąmonė ras trumpiausią kelią jam pasiekti. Reguliariai ir sistemingai, 5 - 10 min. ryte ir prieš miegą, svajokite apie blaivybę ir jos teikiamus pranašumus. Jei mintys kryps į šalį, nedelsiant sudrausminkite jas, iškeldami vaizdinius apie laimę, meilę, džiaugsmą, sveikatą, harmoniją ir savo siekius. Atkakliai ir ištvermingai tai darykit, žinodami, kad anksčiau ar vėliau naujas įprotis įsitvirtins pasąmonėje ir duos pradžią blaivybei. Pasikabinkite miegamajame ant sienos raudonai išryškiną užrašą: "Aš alergiškas alkoholiui",- kad priverstumėte save apie tai galvoti.
Nereikia jokios vidinės kovos. Ramiausiai rikiuokite savo mintis ir visą dėmesį sutelkite į blaivybės paveikslą prieš akis, kol visiškai su juo susitapatinsite. Jūsų tikslas - dvasios ramybė ir vidinė rimtis.
Pasirinkite trumpą ir tikslią frazę, kuri lengvai įstrigtų į atmintį, pvz., "Aš alergiškas alkoholiui. Blaivumas ir dvasios ramybė priklauso man. Dėkoju." Po kelis kartus per dieną 5-10 minučių garsiai kartokite ją, kad mintys nenuklystų į šalį. Su kiekvienu ištartu žodžiu pasiryžimas pakeisti gyvenimą į gera didės. Pajuskite didžiulį palengvėjimą ir pasididžiavimą savimi.
Jei baimė vėl pasibels į jūsų proto duris, jei nerimas, susirūpinimas ir abejonės sudrums jūsų ramybę, pagalvokite apie neribotą pasąmonės galią ir laikykitės savo tikslo. Susikurkite laimingos pabaigos viziją ir sutvirtinkite ją tikėjimu. Pajuskite laimėjimo virpulį. Atkakliai laikykitės savo svajonės, ir išauš ta diena, kai pabusite visiškai atsikratęs žalingo įpročio.
Jūs niekada nepasveiksite nuo alergijos alkoholiui. Ir po 20 metų jums, pradėjus vėl vartoti alkoholį, pasireikš ligos simptomai, tik dar ryškesni negu anksčiau.