• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perskaitęs vieno kolegos samprotavimus, kodėl gauti į galvą Kaune yra skaudžiau nei Vilniuje (http://www.omni.lt/?rask$9359_16011$z_96108) ir kito kolegos pasakojimą, kaip gauti į galvą (http://www.omni.lt/?rask$9359_16011$z_92496), nusprendžiau pasidalyti su skaitytojais savo patirtimi apie prevencines priemones savo paties saugumo labui.

REKLAMA
REKLAMA

Niekada nėra taip skaudu būti sumuštam, kai tave nori apiplėšti ar kokia kita kilnia misija, kaip nukentėti švelniai tariant “už nieką”. Turėdamas patirties gyventi Šiauliuose ir Vilniuje, galiu pasakyti, jog Saulės mieste gauti į galvą lengviau nei sostinėje. Sako, Kaunas panašus į Šiaulius kaip du vandens lašai.

REKLAMA

Natūralus klausimas - kas duoda į galvą už nieką? Mano bendraamžiai, pats potencialiausias šios paslaugos gavėjų sluoksnis, juos vadina “forsais”. Pirmas žingsnis į sėkmingą bendravimą (tiksliau, nebendravimą) su jais - greitas jų atpažinimas.

Tikro “forso” požymiai:

1. Treninginės kelnės, būtinai su juostomis ant šonų (kuo daugiau juostų, tuo geriau).2. Žiemą - masyvi juodos odos striukė ir turginė megzta kepurė su užrašu “Adidas”, o vasarą - beisbolo kepuraitė (minėti treningai tinka visiems metų laikams).3. “Volkswagen Golf”, dažniausiai 1986-1988 metų, gali būti dyzelis, svarbu geras variklio garsas.4. Muzika - “Ruki v verch”, “Ivanushki international”, “Kraski” ir “Funky” rusiškai įrašyti kūriniai.

REKLAMA
REKLAMA

Atpažinti ir nesusidurti ne visada pavyksta. Todėl rekomenduoju laikytis šių aštuonių bendrųjų taisyklių, padedančių daugeliu gyvenimo atvejų.

1. Tamsiu paros metu pamatę jaunuolių grupelę, susidedančią iš daugiau kaip 1 asmens, apeikite ne mažesniu kaip 50 metrų spinduliu. Šios taisyklės nesilaikyti galite tik tada, jei jūsų pečių plotis viršija kompanijos narių atitinkamų dydžių sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Tamsiu paros metu vaikščiokite išsijungę mobiliojo telefono garsą. Priešingu atveju, pasigirdusi melodija gali supykdyti nereikalingus asmenis ir sukelti didžiulį norą atimti jūsų mobilųjį prietaisą. Šiuo atveju gelbsti vibracinė aplinka - prireikus pasikalbėti, mikliai įsmukite į gerai apšviestą ir gausiai lankomą vietą (ypač tinka prekybos centras).

REKLAMA

3. Jei prireikia važiuoti visuomeniniu transportu tokiu paros metu, kai šis negali pasigirti keleivių gausa, stenkitės atsisėsti kuo labiau autobuso priekyje. Tik tokiu atveju maksimaliai padidėja atotrūkis nuo neaiškių grupuočių, kurių mėgstamiausia susibūrimo vieta yra autobuso galas. Tiesa, 1 punkte numatyto 50 metrų atstumo pasiekti nepavyks, todėl ir sėdynėje iškart už vairuotojo kabinos negalite jaustis visiškai saugūs. Patikimesnis būdas - kelionės mikroautobusais.

REKLAMA

4. Sėdėdami kavinėje žiūrėkite tik į puodelį, taurę ar lėkštę, padėtą ant jūsų stalo. Žvalgymasis į įeinančius pro duris gali tapti savižudybe. Juodomis odinėmis striukėmis vilkintys kumštynių ištroškę veikėjai pasižymi tuo, kad varžovus dažnai renkasi pagal žvilgsnį į akis, todėl susidūrus akims galite būti pakviesti išsiaiškinti santykius kitoje durų pusėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Vykdami į Šiaulius, Kauną ar Panevėžį, nusikirpkite ilgesnius nei 3 centimetrų plaukus, palikite spalvotus drabužius, išsiverkite auskarus iš ausų, antakių, nosies ir lūpos. “Forsų” judėjimas pasižymi neapykanta visiems, išsiskiriantiems iš pilkosios masės.

6. Eidami Kauno Laisvės Alėja arba Šiaulių pėsčiųjų bulvaru, kulniuokite tamsiu šaligatvio pakraščiu, o ne gatvės viduriu. Pastebėta, kad tiriamojo klano veikėjai, vaikščiodami po 4 ar net 6, mėgsta žingsniavimą vienoje linijoje, o susilietimas pečiais niekad geruoju nesibaigs. Susidūrimu laikomas ir prasilenkimas mažesniu nei 3 metrų atstumu.

REKLAMA

7. Šokdami diskotekoje ar klube, kuriame “Face control” nevykdomas arba įėjimo kaina neviršija 10 litų, stenkitės būti kuo arčiau šokių aikštelės vidurio ir traukitės iš kelio asmenims, kurių užsiėmimas - ištempus visą pečių juostą marširuoti tarp šokančiųjų. Toks “forsų” pomėgis primena kunigo vaikščiojimą tarp žmonių su pinta lėkštute renkant aukas bažnyčiai, bet gali baigtis ne padėka už įmesta litą, o smūgiu į paširdžius.

REKLAMA

8. Visada turėkite nusipirkę cigarečių ir nešiokitės su savimi. Net jeigu nerūkote. Jų bet kurią minutę gali prireikti, kai būsite paprašytas pavaišinti. Žinokite, ką reiškia frazės: “a girdi, duok cyzų”, “a turi rūkyt” - tai yra mandagūs prašymai padovanoti cigaretę. Tiesa, nuolankiai padovanota cigaretė neapsaugo nuo visų neigiamų padarinių - gali nepatikti jūsų turimos cigaretės arba padavimo būdas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didysis patarimas: daug geriau nei anksčiau išvardytos taisyklės jūsų saugumui padeda vaikščiojimas viešumoje tik šviesiu paros metu ir atstumų “nuo durų iki durų” įveikimas taksi.

Galite pasirinkti - laikytis aštuonių “paprastųjų” taisyklių arba vienos “didžiosios”. Aš pasirinkau pirmąjį variantą, todėl šiandien esu gyvas ir rašau jums.

Artimiausiu metu laukite mano patarimų, kaip susirasti tinkamą vaikiną/merginą IRC pokalbių kambaryje.

Nuoširdžiai jūsų patarimais besižarstantis Alius Baltrus ([email protected])

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų