• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Endriukaitis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), pateikdamas klausimus kandidatams į Europos Parlamentą.

REKLAMA
REKLAMA

„Skaitant ir klausantis Europos Parlamento rinkimų agitacijos matosi tik einamųjų ūkinių problemų, kurios natūraliai yra reikalingos, nagrinėjimas. Nesimato lietuvių, Europos Parlamento narių, vaidmens visais klausimais, nesimato jų pozicijos ir nuomonės, patarimo Lietuvai, pavyzdžiui, Lisabonos sutarties prasmės, lyginant su Lenkija ir Jungtine Karalyste, kurios prie šios sutarties pasirašė atskirą protokolą“, - sako A. Endriukaitis.

REKLAMA

Jis nori išsiaiškinti kandidatų požiūrį į Čekijos ir Airijos poziciją, jų požiūrį į federalinę Europą.

Signataras klausia, kaip vystosi ES šalių demokratija, jeigu rinkimuose dalyvauja apie 40 proc. rinkėjų?

„Ar kultūros bei etikos virsmas nereiškia savasties atsisakymo?“ - teiraujasi A. Endriukaitis. Jo nuomone, nutylimi konceptualūs Lietuvos tautinės valstybės, suvereniteto klausimai. Todėl A. Endriukaitis klausia, ar atsisakant identiteto turi prasmę nepriklausomybė?

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 11-osios Akto signataras nori kandidatų į Europos Parlamentą paklausti, kodėl nesutikimas su didžiųjų valstybių nuomone laikomas marginalumu, o ne natūraliu elgesiu?

„Kaip vertinamas britų projektas Europos Parlamente sukurti grupę ginti nacionalinius interesus? Ar gali mūsų parlamentarai prie to prisidėti?“ - domisi signataras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis norėtų sužinoti, kokia ES pilietybės ateities dinamika pagal Europos Parlamento patvirtintą 2007-2013 metų programą „Aktyvių piliečių Europa“, kuriai įgyvendinti skirta 235 mln. eurų. A. Endriukaičio teigimu, jos 1-ajame punkte nurodyta: „Sąjungos pilietybė turėtų būti pagrindinis valstybių narių piliečių statusas“.

REKLAMA

„Kaip vertintina kritiška Vakarų vartotojiška kultūra tų šalių autoritetingų intelektualų požiūriu ir to prasmė mums?“ - tai dar vienas klausimas kandidatams į Europos Parlamentą.

„Norėtųsi, kad kandidatai į Europos Parlamentą neapeitų konceptualių likiminių Lietuvos valstybės klausimų: suvereniteto, identiteto, demokratijos, Lietuvos Konstitucijos, išlaikant istorinę savigarbą ir orumą“, - Eltai sakė A. Endriukaitis.

VRK signataro pateiktus klausimus perdavė politinių partijų atstovams rinkimams ir Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų