Respublikos prezidentei pastebėjus, kad valstybės valdomas turtas duoda per mažai pelno bei pajamų valstybei (valstybės valdomo turto vertė 18 mlrd. litų, tačiau į biudžetą praėjusiais metais įplaukė tik 30 mln. lt) Vyriausybė su Andriumi Kubiliumi priešaky sugalvojo, kad geriausia išeitis – tokį turtą parduoti. Ir neskaudės galvos dėl jo valdymo. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius įsitikinęs, kad privatizavus valstybės įmones, o dauguma jų yra natūralios monopolijos ir tenkina viešąjį interesą, valstybė gal ir gaus trumpalaikes įplaukas, tačiau gyventojams paslaugos neišvengiamai pabrangs.
„Įmonės veiklos rezultatai priklauso nuo vadovavimo, nuo darbuotojų kvalifikacijos ir pastangų, o ne nuo nuosavybės formos. Esame prieš valstybės turto „prichvatizaciją“. Pažvelkime į Vokietiją ar Švediją, kuriose yra daug valstybės turto bei įmonių, tačiau jos yra tinkamai valdomos, valstybėje priimami pasverti sprendimai, sąlygojantys jų veiklą, todėl dėl to naudos gauna ir valstybė, ir gyventojai“, – įsitikinęs A. Butkevičius.
Anot parlamentaro, negali būti kalbos apie energetikos, miškų ar transporto sektorių įmonių privatizaciją, nes nuo to nukentės visuomenė, iš privatizuotų įmonių būtų atleidžiami darbuotojai, tad didėtų nedarbas, daugėtų emigrantų. Ministras Pirmininkas aiškina, kad parduoti vertėtų tik tas įmones, ar net jų dalis, kurios yra ar gali būti pelningos. Tai reiškia, kad pelnas – privačiam savininkui, o valstybei lieka nuostolingos ar silpnesnės įmonės.
„Argi tai valstybinis požiūris – parduoti auksinius kiaušinius dedančią vištą, o po to brangiai pirkti jos padėtus kiaušinius? Tokie sprendimai negali būti priimami skubotai, neatlikus tyrimo“, – sako LSDP frakcijos seniūnas.