Ekspertai teigia, kad potraukis alui gali išsivystyti dar prieš pat gimimą.
Pasak jų, jis gali būti susijęs net su testosterono lygiu organizme. Aukšto testosterono kiekio požymis gali būti pastebėtas suaugusiems žmonėms, kurių bevardis pirštas yra žymiai ilgesnis už smilių.
Atliktas tyrimas
Tyrimas parodė, kad tokie žmonės vėliau pradėjo vartoti žymiai daugiau alaus.
Profesorius Johnas Manningas, kurio ankstesni tyrimai parodė, kad pirštų ilgio santykis yra susijęs su fiziniu pasirengimu, vaisingumu ir agresija, paklausė 258 žmonių apie jų alkoholio vartojimo įpročius ir pasižymėjo jų pirštų ilgį.
Swansea universiteto (Jungtinė Karalystė, Velsas) ekspertas padarė išvadą: „Galimas dalykas, kad vartojimo skirtumai susiformuoja dar įsčiose.“
Šis ryšys, paskelbtas žurnale „American Journal of Human Biology“, labiausiai pasireiškė tarp vyrų, kurių dešinės rankos bevardis pirštas buvo daug ilgesnis už smilių.
J. Manningas daro prielaidą, kad didesnis testosterono kiekis ir vyriškesnė biologija didina toleranciją alkoholiui, o kartu veikia ir alkoholio vartojimo įpročius.
Jis teigė: „Vyrų skrandyje esantys fermentai gali 30 proc. sumažinti alkoholio įsisavinimą, kai, tuo tarpu, moterys į kraują jo įsisavina daugiau.“
„Suvartojus tiek pat alkoholinių gėrimų, moterys lengviau apsinuodija“, – pridūrė profesorius.
Nors besaikis alkoholio vartojimas mažėja, tačiau maždaug vienas iš penkių vyrų viršija rekomenduojamą 14 alkoholio vienetų per savaitę ribą – tai yra apie 3,4 litro alaus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!