Prodiuserio nuomone, serialas padės suprasti Ukrainoje vykstančią situaciją geriau nei ją pristato naujienų portalai.
Prodiuserio darbas reikalauja didelio susikaupimo ir šaltų nervų
A. Paulavičius užsiminė, kad prasidėjus karui norėjosi paremti ukrainiečius menine forma, taip kilo serialo idėja.
„Prasidėjus karui, kaip ir visi, mes aukojome, pirkome ir siuntėme vaistų ir įvairių priemonių. Tačiau visada galvojau, kad siuntimas nežinant, kur daiktai nukeliauja, yra labai nekonkretus. Norėjosi iš esmės prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams ir tai pavyko padaryti kuriant šį serialą. Mano idėja kristalizavosi, susitikus su režisieriumi iš Ukrainos Dmitrijum Goldmanu, kuris gelbėdamas savo šeimą persikėlė į Lietuvą. Tad dabar žiūrovas išvys istoriją pamatytą ir išgyventą SAVO AKIMIS“, – prasitarė A. Paulavičius.
Jo nuomone, aktorius ir prodiuseris turi būti labai atsakingi atlikdami savo darbus, tačiau prodiuserio pozicija reikalauja dar didesnio tikslumo.
„Abiejuose darbuose yra didelė atsakomybė. Tiesiog dirbant prodiuserio darbą turi sujungti visas grandis, visus departamentus, kad viskas tiksėtų kaip laikrodukas. Pirmą kartą prodiusuoti buvo nelengva, bet, mano manymu, susitvarkiau. O susitvarkiau, nes buvo surinkta puiki kino profesionalų komanda.
Be režisieriaus Dmitrijaus Goldman, be prodiuserio ir kolegos Mindaugo Papinigio, prodiuserės iš Ukrainios Darijos Oreshkevich, operatoriaus Andrii Polyvanyi-Bukhtiiarov, be buhalterės Ritos Stružienės aš nebūčiau pasiekęs tokio rezultato. Kai vaidini, tu turi tik išmokti tekstą, pasigilinti į personažo motyvu ir atvažiuoji į aikštelę. Kai prodiusuoji, tu turi būti viskas viename, ir operatorius, ir aktorius, ir kostiumininkas, ir grimeris, ir buhalteris, ir lokacijų vadybininkas. Žodžiu, turi pasirodyti visose grandyse ir viską padaryti geriausiai“, – kalbėjo jis.
Kuriant serialą visi darbuotojai yra lygūs
Prodiuserio teigimu, kuriant serialą tenka susidurti su psichologine įtampa, jos daugiausia buvo kūrybos pradžioje.
„Sunkiausia buvo pati pradžia, kai laukėme patvirtinimo iš kanalo. Susikvietėme didelę dalį ukrainiečių grupės, jie pradėjo daryti parengiamuosius darbus, kurti kostiumus, rekvizitą, rašyti
scenarijų. Kadangi viskas vyko žaibišku greičiu, finansavimą iš TV3 gavome tik likus savaitei iki filmavimo pradžios. Parengiamuosius darbus reikėjo dengti iš savo ir iš mūsų partnerių, kurie prisidėjo finansiškai lėšų. Tai buvo nelengvas psichologinis momentas, bet kadangi mus vedė stipri idėja – viskas pavyko. Ypač noriu padėkoti „Mano bankui“, „Omnisend“, Akvilei“ ir „Lukiškės 2.0“ kurie kosminiu greičiu sureagavo į mūsų pagalbos šauksmą.
Filmavimuose kiekviena diena yra nelengva. Tu išeini į filmavimo aikštelę kaip į karą, šių dienų kontekste, toks palyginimas skamba žiaurokai, bet taip yra“, – komentavo A. Paulavičius.
Paklaustas, kokią įtaką serialui daro komandoje esantis nemažas ukrainiečių skaičius, A. Paulavičius atsakė, kad žmonės pagal tautybę neturėtų būti skirstomi.
„Kino pasaulyje visi žmonės yra labai panašūs. Amerikiečiai, britai, ukrainiečiai, lietuviai, visi kino atstovai yra iš to pačio molio. Tačiau mūsų istorija yra apie Ukrainą ir jei neturėtume žmonių, kurie susidūrė ir išgyveno karą, jį matė SAVO AKIMIS, tokio įtikinamo serialo nebūtume sukūrę“, – teigė prodiuseris.
Siekia atskleisti žmonių išgyvenimus
Pagrindinis serialo tikslas buvo parodyti gyvenimą dabartinėje karo apsuptoje Ukrainoje per kūrybinę prizmę.
„Mūsų scenaristų komandą sudaro du ukrainiečiai Larisa Marceva, Mark Lymarenko ir lietuvis Aleksandras Makejevas, jie žaibišku greičiu rašė scenarijų ir per du mėnesius mes sukūrėme dešimt tarptautinių platformų vertų epizodų.
Turėjome tikslą papasakoti žmonių išgyvenimus karo siaubiamoje šalyje, parodyti žmonėms, kurie dar ne visiškai supranta, kas vyksta Ukrainoje, kokia yra situacija, tam panaudojome savo menines interpretacijas. Kartais žiūrint filmą tu daugiau supranti nei skaitydamas portalus“, – aiškino A. Paulavičius.
Dėl palyginus nedidelio biudžeto komanda negalėjo pasitelkti brangios įrangos, istorija buvo perteikiama per veikėjų patirtis.
„Mes pasakojame apie karą Ukrainoje, tačiau turime nedidelį biudžetą, todėl negalime parodyti tankų, patrankų, specialiųjų efektų su sprogimais, tai reikalauja labai didelių finansų. Dėl šios priežasties mes daugiau rodome žmonių išgyvenimus, jų dramą karo apsuptyje. Scenarijus labai jaudinantis ir dar kartą supurtantis iš vidaus. Be ukrainiečių aktorių seriale vaidins daug lietuvių herojų. Taigi sukūrėme lietuvišką–ukrainietišką TV dramą pirmą kartą lietuviško kino istorijoje“, – pabrėžė jis.
„Kine dažnai matome karines dramas, tačiau kai pasakojame apie karą kuris vyksta dabar, šiuo metu, apima didžiulė atsakomybė. Karas yra karas, ten vykstantys dalykai yra žiaurūs ir sveiku protu nesuvokiami, tačiau pagrindinė mintis buvo, suteikti žiūrovui vilties ir parodyti, kad žmonės, kurie gyvena kritinėmis aplinkybėmis, sugeba išgyventi.
Žmonės prisitaiko, jie siekia surasti savo šeimos narius, susitikti ir palaikyti vienas kitą. Šiame seriale būtent ir bus galima pamatyti žmonių išgyvenimo dramą kuri paliečia iki pačių širdies gelmių“, – užbaigė A. Paulavičius.
Seriale išvysime Ukrainos kino ir TV žvaigždes Iriną Mak, Viktoriją Litvinenko, Svetlaną Zelbet, Anastasią Ivanovą, Vladislavą Onischenko, Vitalii Salii, Niną Kastorf, bei Lietuvos kino ir teatro žvaidždes, Liubomirą Laucevičių, Vytautą Kaniušonį, Valentiną Novopolskij, Janiną Matekonytę, Gabiją Siurbytę, Ugnę Zavistauskaitę, Sakalą Uždavinį, Donatą Šimukauską, Albiną Kelerį ir daugelį kitų.
Serialo prodiuserinė kompanija UAB „Protea Solution“, koprodiuseris „Ambassador Films“. Istorija pamatyta „SAVO AKIMIS“ jau šį rudenį per TV3 ir Go3.