• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas užsimojo keturis kartus branginti leidimus meškerioti, neva už mėgėjišką žvejybą Lietuvoje žmonės moka per mažai. Kai kurie meškeriotojai griebiasi už galvos ir sako, kad iš viso to išeis tik šnipštas. Esą ir taip nėra ką žvejoti, nes vandenyse žuvų mažai, o infrastruktūra prie vandens telkinių – prasta.

Seimas užsimojo keturis kartus branginti leidimus meškerioti, neva už mėgėjišką žvejybą Lietuvoje žmonės moka per mažai. Kai kurie meškeriotojai griebiasi už galvos ir sako, kad iš viso to išeis tik šnipštas. Esą ir taip nėra ką žvejoti, nes vandenyse žuvų mažai, o infrastruktūra prie vandens telkinių – prasta.

REKLAMA

Ministras žada, kad infrastruktūra pagerės, o žuvų neva daugės dėl to, kad bus smarkiai ribojama verslinė žvejyba. Tuo netiki dalis opozicijos, kuri tvirtinai įsitikinusi, kad su brangesniais žvejo bilietais nebus nieko kito – tik surinkta daugiau pinigų į biudžetą.

Žvejoja Kazys, kaip pats sako, nuo vaikystės. Dažniausiai šalia Nemuno. Kad galėtų žvejoti Nemune, Kazys už metinį bilietą dabar moka 14 eurų.

Tačiau valdžia ruošiasi meškeriotojo bilietus branginti tris–keturis kartus, neva už mėgėjišką žvejybą dabar mokame per mažai. Šiuo metu žvejų mėgėjų Lietuvoje skaičiuojama virš 200 tūkstančių. Tad už metinį žvejo bilietą, jei Seimas pritars, teks pakloti 50 eurų. Kazys sako, kad nieko prieš, bet...

REKLAMA
REKLAMA

Tualetai, pažiūrėkite... Dešimt metų... Tūkstančiai žmonių, nė vieno tualeto. O visi sysioja“, – sako žvejys Kazys.

REKLAMA

Kitas meškeriotojas Raimundas gaudo kuojas, tikisi, kad ant jų užkibs lydekos. Raimundas išgirdęs apie valdžios ketinimus branginti žvejo bilietą neslepia pykčio: „Nu, jiems pinigų reikia, Dieve, ką čia kalbėti. Buvo 14, dabar padarė 50. O žuvies kaip nėra, taip nėra.“

Jei Seimas pritars, valstybiniuose vandens telkiniuose dviejų dienų bilietas brangs nuo 1,4 iki 3 eurų. Mėnesiui nuo 5 iki 15 eurų. O metinis bilietas nuo 14 iki 50 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti meškeriotojai aiškina, kad žvejo bilietus būtina branginti.

Mes į žvejybą važiuodami išleidžiame daugiau nei už dienos leidimą. Aš manau, kad leidimų neperka arba žiopliai, arba žiopliai. Nes iš tavęs konfiksuoja meškerę, tavo įrankius“, – teigia žvejys Kęstutis Klimavičius.

Žvejyba taps prabanga?

Tačiau kai kurie meškeriotojai sako, kad mainais jie nori geresnės infrastruktūros, daugiau vietų nuleisti valtis į vandenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš labai tikiuosi, kad bus skirta nerštaviečių apsaugai, būtent ne žuvinimui, o saugoti natūralų nerštą. Tai yra svarbiausias dalykas“, – sako „Lašišos dienoraščio“ vadovas Kęstutis Klimavičius.

Branginti žvejo bilietą užsimojęs aplinkos ministras nežada tualetų prie vandens, kaip nori kai kurie meškeriotojai, bet kaip pats sako, duos kai ką kur kas geriau.

REKLAMA

Valčių nuleidimo infrastruktūrą, kas yra didieji kaštai. Nu, o suoliuką gal savivaldybė pati pastatys. – Bet nepastatė dar kol kas. – Nu, gal ne visur ten, kur kimba“, – juokiasi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Dalis opozicijos įsitikinusi, kad gerokai brangesni žvejo bilietai didelės naudos meškeriotojams neatneš. Mat 50 eurų metinis bilietas galios tik valstybiniuose ir neišnuomotuose ežeruose ir upėse, o kitur reikės pirkti atskirus leidimus meškerioti.

REKLAMA

Tai įsivaizduokime, kad jei žvejys nori žvejoti keliuose telkiniuose, tai tas 50 eurų dauginasi iš telkinių skaičius. Tai praktiškai žvejyba taps prabanga“, – teigia „demokratas“ Kęstutis Mažeika.

Neva dėl daugiau surinktų pinigų iš brangesnio žvejo bilieto, infrastruktūra taip pat nepagerės. Ir lygina tai su taršos mokesčiu, iš kurio surinktų pinigų esą turėtų gerėti kelių būklė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Faktas, kad visi surinkti pinigai keliauja į biudžetą“, – tvirtina „demokratas“ Kęstutis Mažeika.

Socialdemokratas Linas Jonauskas sako, kad Mažeika meluoja.

Nežinau ar sąmoningai, ar nesąmoningai. Ar labai prastas ministras buvo, bet sakyti, kad visi pinigai keliauja į biudžetą, yra absoliuti netiesa. Pinigai keliauja į specialią aplinkos apsaugos rėmimo programą ir gali būti skirta tik žuvies išteklių apsaugai ir atkūrimui. Niekur kitur negali būti panaudojama“, – neigia socialdemokratas Linas Jonauskas.

REKLAMA

Reikalauja verslinės žvejybos draudimo

Nemokamas žvejo bilietas priklausys nepilnamečiams, neįgaliesiems ir pensininkams. Šiuo metu žvejoti be leidimo gali tik jaunuoliai iki 16 metų. Patys meškeriotojai reikalauja verslinės žvejybos uždraudimo – mat didesniuose telkiniuose dėl to dažnai net nebelikę ką gaudyti.

„Jeigu jie visi pasitrauks, tai jie bus labai laimingi. Jeigu perpus pasitrauks – tai bus pusė laimingų“, – teigia „Lašišos dienoraščio“ vadovas Kęstutis Klimavičius.

REKLAMA

„Visi nori, kad tas būtų uždrausta, nors ten nelabai ir įmanoma kažką padaryti, apriboti ir sumažinti“, – sako „Žvejo gido“ vadovas Mindaugas Narkus.

Nuo sausio pirmos prasideda ribojimas, Lietuvos vidaus vandenyse, daugelyje ežerų bus ištraukti visi tinklai ir žvejai mėgėjai gaudys vis didesnes žuvis“, – teigia aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Yra ir dar vienas siūlymas – tiems, kurie žuvį pagavę jos neims, o paleis į vandenį, bilietas žvejoti kainuotų dar mažiau. Mėnesiui – 10 eurų, o metams – 25. Nors kai kurie žvejai abejoja, ar tai įmanoma. Mat nebus, kas tai sukontroliuos.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

o medziotojams reikia mazinti kainas. nes medziotoju bureliuose vien vagys, banditai, seimo nariai.
Vidutinės amerikiečių metinės pajamos ~70 000 USD
Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama: dviem paroms – 3 eurai; mėnesiui – 10 eurų; metams – 30 eurų.

Tai antradienį nutarė Seimas, priėmęs Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas. Už jas balsavo 74 Seimo nariai, prieš buvo 37, susilaikė 19
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų