• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl pandemijos išaugusio nedarbo pasekmes šiemet labiausiai jaus vyresni žmonės, jaunimas ir moterys, teigia Užimtumo tarnyba. 

Dėl pandemijos išaugusio nedarbo pasekmes šiemet labiausiai jaus vyresni žmonės, jaunimas ir moterys, teigia Užimtumo tarnyba. 

REKLAMA

Papildoma kliūtis, apsunkinanti dalies jų grįžimą į darbo rinką, gali tapti skaitmeninių įgūdžių stoka, skelbiama Lietuvos užimtumo 2020 metų tendencijų ir ateities prognozių leidinyje.

„Netolygus darbo rinkos atsigavimas, priklausomai nuo regiono ir ekonominės veiklos –  šių metų rinkos ypatumas. Paslaugų darbuotojams, o ypač jaunimui, nespėjusiam įsitvirtinti darbo rinkoje ar neįgijusiam darbo patirties, ir moterims, dariusioms pauzę karjeroje dėl vaikų ar kitų priežasčių, grįžimas į darbo rinką gali užtrukti“, – pranešime sakė tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Anot jos, tam įtakos turi lėtas paslaugų įmonių atsigavimas, o apgyvendinimo ir maitinimo, turizmo, renginių organizavimo versluose daugiausiai dirba jaunimas ir moterys.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak tarnybos, vyresniems žmonėms bus sunku įsitraukti į darbo paiešką, dalyvauti atrankose naudojant informacines technologijas. Be to, dalis įmonių reikalauja nuotolinio darbo įgūdžių.  

REKLAMA

Pasak tarnybos, šiemet vyksta ir darbo vietų pokyčiai: nuotolinis ir hibridinis darbas, virtualios komandos, išaugę darbo saugos ir sveikatos reikalavimai, intensyvus skaitmeninių technologijų taikymas komunikacijoje. 

Pernai sparčiausiai daugėjo iš paslaugų sektoriaus atleistų žmonių – jų Užimtumo tarnyboje registravosi 10,3 proc. daugiau nei 2019 metais. Iš apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonių jų padaugėjo 24 procentais.

Darbdaviai pernai iš viso įregistravo 216,9 tūkst. laisvų darbo vietų, daugiausiai jų buvo rugpjūtį – 40,2 tūkst., mažiausiai – balandį – 16,9 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų