• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neeilinis incidentas vienoje Panevėžio rajono gimnazijoje – į ligoninę pakliuvo per petrauką, kaip įtariama, žolės parūkiusi vos 13 metų mergaitė. 

Neeilinis incidentas vienoje Panevėžio rajono gimnazijoje – į ligoninę pakliuvo per petrauką, kaip įtariama, žolės parūkiusi vos 13 metų mergaitė. 

REKLAMA

Policijos pareigūnams septintokė pasakoja, kad neva cigaretę parūkyti jai pasiūlė metais vyresnis tos pačios gimnazijos mokinys. O mokyklos bendruomenė sukrėsta – kaip ir iš kur vaikų rankose atsiranda draudžiami svaigalai.

Po atostogų sugrįžusi vienos Panevėžio rajono gimnazijos bendruomenė dar negali atsigauti po mokykloje nutikusio incidento. Vos 13 metų šios gimnazijos mokinė prieš atostogas pakliuvo į ligoninę galimai apsinuodijusi narkotinėmis medžiagomis.

Aiškėja, kad septintokė pasijuto blogai į pamokas grįžusi po ilgosios pertraukos.

„Mano žiniomis, mergaitei mokykloje pasidarė negera, buvo palydėta pas sveikatos specialistę, iškviesti tėvai, tėvai mergaitę iš ugdymo įstaigos pasiėmė, o vėliau kreipėsi į medikus“, – kalba gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ir tik ligoninėje mergaitei, besiskundžiančiai pilvo skausmais, atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad 7-okė galimai sunegalavo apsinuodijusi narkotinėmis medžiagomis.

REKLAMA

„Įtraukė kelis dūmus, o vėliau, po kiek laiko, jau pasijuto negerai. Mergaitė pasakojo, kad jai prie mokyklos cigaretę padavė vaikinas, šiek tiek vyresnis, 14-metis, ji teigė, kad nežinojo, kad cigaretėje yra narkotinių medžiagų priemaišų, kaip vėliau paaiškėjo, įtariama jos augalinės kilmės“, – aiškina Panevėžio policijos atstovė Rasa Meištė.

Ką tiksliai per pertrauką rūkė ir iš kur gavo draudžiamų svaigalų galimai suktinę 13-metei pasiūlęs tos pačios gimnazijos aštuntokas, neatskleidžia.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis nieko neaiškina. Iš kur gavo, tarkim. Niekas nieko neaiškina, nieko nežinom“, – sako gimnazijos vaiko gerovės komisijos pirmininkė Aušra Krikščiūnienė.

O štai gimnazistai atviresni – jie papasakoja daugiau detalių: „Manom, kad žolės turbūt, tiksliai nežinom. Priemaišų su žolėm kur būna panašiai. – Iš kur gavo? – Šiais laikais paprasta gauti viską, įmanoma, jie viską gauna.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kitas gimnazistas pasakoja ir savo patirtį parūkius elektroninę cigaretę: „Kai patraukiau, atrodė lyg nieko, bet, kai nuėjau į pamoką, pradėjo labai miegas imti, po to sukosi galva labai. Aš tai galvojau, kad visiškai dasibaigsiu, net baisu buvo, daugiau net nebesinori.“

Gimnazijos administracija tikina, kad su vaikais daug kalbama apie narkotikų žalą, vykdomos įvairios prevencinės programos.

REKLAMA

„Mes žinom, kad tai vyksta, kol kas mes tikėjomės, kad į mūsų teritoriją tai neateis, bet faktas yra tas, kad jau, deja, buvo ir čia“, – tvirtina A. Kačarauskienė.

Deja, besisvaiginantys vaikai medikams ne naujiena.

„Žaidimo forma iš pat pradžių, galbūt lygiuotis į bendraamžius, kad pasirodyt kažkoks kietesnis. Net ir pirmas parūkymas gali baigtis liūdnai, ne tik pripratimu, ne tik sveikatos trumpalaikiais sutrikimais, bet gali baigtis ir mirtimi“, – teigia gydytoja Rima Pilkauskienė.

REKLAMA

Baisiausia, kad į vaikų rankas pakliūva nežinia nei kokios, nei iš kur gautos narkotinės medžiagos.

„Kai iš tabako lapų sukdavo, tai čia jau nebe tas, nes pridėta cheminių medžiagų ir jos nežinia, kaip gali paveikt. Vienam gali juokas imti, kitas gali verkti nenumaldomai. Virškinimo trakto sutrikimai, pykinimas, vėmimas, svaiguliai, orientacijos sutrikimai, nebežino nei kur esantys, nei koks vardas, nei dar kažkas“, – kalba R. Pilkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė atkreipia dėmesį, kad pamažu didėja visuomenės sąmoningumas. Mokyklų bendruomenės, tėvai, aplinka pastebi tokius atvejus ir nebijo kreiptis pagalbos.

„Prieš kažkiek metų tas vaikas apsinuodijo, jį iš mokyklos sakė eik iš čia, jis, kol namo nueina, pamiega, kol pareina, pamiega, ramu. Niekas nieko nežino, neregistruoja“, – sako Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Aušra Želvienė.

2021 metų duomenimis, mat naujesnių kol kas dar nėra, į gydymo įstaigas pakliuvo virš 70 nepilnamečių, kai kurie ir ne po vieną kartą dėl apsinuodijimo narkotinėmis medžiagomis. Maždaug pusė atvejų taip ir liko neaišku, ko buvo pavartoję nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų