Krikščioniškųjų gimdymo namų medicinos darbuotoja į apklotą vynioja niurzgančią mažylę. Naujagimę šiąnakt medikai rado paliktą Gyvybės langelyje.
„1 valandą 22 minutės mano kolegos tą naktį dirbę sulaukė skambučio, kad gyvybės langelyje yra naujagimis. Skyriuje apžiūrėta 2 kg 600 g sverianti mergaitė be išorinių ligų ar apsigimimų. Dabar ji stebima mūsų medikų“, – komentuoja Krikščioniškųjų gimdymo namų vadovas Virgilijus Rudzinskas.
Mergytė, pasak gydytojų, tvarkingai aprengta, o šalia įdėtas ir artimųjų ranka rašytas laiškelis su informacija kur ir kada ji gimė bei kiti duomenys.
Šalia pūpsojo ir pilnas krepšys įvairiausių daiktų, kurių gali prireikti naujagimiui.
„Yra artimųjų paliktas lapelis, kur parašyta tiksli gimimo data, svoris, ūgis, yra palikta daug reikalingų vaikui daiktų. Prekybos centro krepšys su supirktom sauskelnėm, dar papildomais rūbais, buteliukais dirbtiniam maitinimui“, – kalba Krikščioniškųjų gimdymo namų vadovas Virgilijus Rudzinskas.
O nepraėjus nė pusei paros, vaiko teisių tarnybos specialistai sako jau sulaukę ir susijaudinusios moters skambučio. Ši prisistatė paliktos mažylės mama.
„Sulaukėm skambučio, prisistatė galimai mama. Su ja susitinkam ir žiūrim, kaip toliau spręsis šito vaiko klausimas. Nuo teisminio sprendimo, kada reikės įrodyti, kad tai yra šito vaikučio mama iki pagalbos organizavimo“, – kalba Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.
Mamai nusprendus susigrąžinti dukrą, jai reikės įrodyti giminystės ryšį, atlikti ir DNR tyrimą. Tačiau ji galės lankyti mažylę.
„Kai tik ji kreipiasi į teismą, mes organizuojame išsyk matymąsi su vaikučiu, kad galėtų tas ryšys formuotis, nes tikime, kad žmogus, kai kreipiasi į teismą, turi ir įrodymų“, – sako A. Vežbačiūtė.
Gyvybės langeliai Lietuvoje veikia nuo 2009-ųjų metų, jų yra dešimt. Per šį laikotarpį juose buvo palikti 92 mažyliai, 14 iš jų tėvai sėkmingai susigrąžino ir augina patys.