• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Jungtinių Tautų pasaulio maisto programos (angl. United Nations World Food Programme) atstovai jau parengė susitarimą dėl 14 mokyklų pastatymo penkiuose Afganistano Goro provincijos rajonuose. Pagal sutartį projektą finansuos Lietuva, jo įgyvendinimu rūpinsis Pasaulio maisto programos atstovai. Mokyklas statys provincijos gyventojai, jiems bus nupirktos reikalingos medžiagos, už darbą gyventojams bus atlyginta maistu. Lietuva šiam projektui įgyvendinti numato skirti per 700 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sako Lietuvos specialiosios misijos vadovės pavaduotojas Tomas Urbonas, Lietuva, kaip viena iš valstybių donorių Afganistanui, prisiėmusi įsipareigojimą padėti vystyti Goro provinciją, švietimą yra pasirinkusi vienu iš prioritetų. Projektas dėl naujų mokyklų statymo buvo derinamas su Afganistano švietimo ministerija ir Goro provincijos švietimo departamentu. Šios institucijos atliko analizę ir nurodė 5 rajonus, kur labiausiai reikia mokymo įstaigų. Juose bus statomos 14 naujų mokyklų. Pažymėtina, kad provincijoje veikia per 450 mokymo įstaigų, tačiau tik apie 10 proc. iš jų pamokos vyksta pastatuose. Daugiausiai provincijoje yra mokyklų, kur mokiniai mokosi tiesiog po atviru dangumi.

REKLAMA

Be to, šiais metais Afganistano Goro provincijoje pradėtas pirmasis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos finansuojamas ilgalaikės pradinio lavinimo programos  etapas. Jis yra grįstas labiau išsilavinusių vietinės bendruomenės narių įtraukimu į vaikų švietimą. Goro provincijos Doleineh ir Dowlatyar rajonuose pradėti ruošti „daraktoriai“, kurie atokių kaimų vaikus mokys skaityti ir rašyti. Programą vykdo ilgametę darbo švietimo srityje Afganistane patirtį turinti ir gimininga lietuviškai „Caritas“ nevyriausybinė organizacija „Catholic Relief Services“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos užsakymu 2006 metų pabaigoje „Catholic Relief Services“ atliko švietimo poreikių analizę, identifikuodama 60 kaimų Doleineh ir Dowlatyar rajonuose, kurie yra neįtraukti į Afganistano švietimo ministerijos administruojamą švietimo programą ir paruošė „daraktorių“ mokyklų Gore koncepciją ir veiklos planą iki 2009 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per dvejus metus, kai Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti Lietuvos vadovaujama PAG ir Specialioji misija, švietimo situacija gerokai pasikeitė – vis daugiau gyventojų suvokia ir vertina mokslą kaip geresnio gyvenimo ateityje perspektyvą. Tėvai stengiasi išleisti vaikus į mokyklą, kad jie išmoktų rašyti ir skaityti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų