„Ar jis tikrai parduodamas, mano drauge?“,- atsakydavo pasimetęs, dažniausiai senyvo amžiaus turistas.
„O kokiu dar tikslu ant tilto būtų užklijuotas lipdukas „parduodama“?!",- atsakydavo pardavėjas.
George'as Parkeris buvo vienas labiausiai pagarsėjusių apgavikų Amerikos istorijoje. Jis išgarsėjo nuolatos pardavinėdamas viešas New York'o vietas patikliems turistams, rašo blogtyrant.com
Viena jo mėgstamiausių „prekių“ buvo Bruklino tiltas, kurį sugebėdavo parduoti net du kartus per savaitę visus 30 metų iš eilės. Tačiau suktas pardavėjas pardavinėdavo ir Medisono skvero parko areną, Metropolito meno muziejų bei Laisvės statulą. Jis taip apsukdavo galvą turistams, jog „naujieji savininkai“ tuoj pat pradėdavo rinkti rinkliavas ir praeinančių žmonių. Tačiau „naujieji savininkai“šiuo statusu džiaugdavosi neilgai, nes policininkai viską sutvarkydavo.
Parduoti tiltą – talentas?
Ar jūs sugebėtumėte parduoti tiltą ar kitą viešą objektą? Atrodo, kad George'o kūnų tekėjo tikro pardavėjo kraujas. Tam, kad jis apsuktų galvą pasimetusiam turistui, jis kartais apsimesdavo tikrojo tilto savininko anūku ar giminaičiu (o tiksliau, paveldėtoju), o tam kad viskas atrodytų dar tikroviškiau, kartais iškviesdavo apsimetėlius policininkus.
Apgavikas labai gerai išmanė dokumentų padirbinėjimo „meną“, kad net išsilavinę turistai neįtardavo, jog netrukus jie bus apgauti. Tačiau galiausiai G. Parkerio karjera baigėsi, nes buvo sučiuptas policijos ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tačiau net kalėjime jam neteko liūdėti, nes jis buvo itin populiarus tarp sargybinių ir kitų nusikaltėlių, kurie labai mėgdavo klausytis jo pasakojamų įdomių istorijų.
Dažniausiai G. Parkeris po kiekvieno sandorio užsidirbdavo daugiau nei 50 tūkst. dolerių. Įsivaizduokite, jog tokią sumą į savo sąskaitą gaunate po du kartus į savaitę. Ir taip tęstųsi 30 metų. Jau po pirmųjų metų taptumėme milijonieriais... Tačiau po tokio „uždarbiavimo“ lauktų ne jaukus namas prie jūros, o šaltos kalėjimo sienos.