Aferistams iš trečiųjų šalių Lietuva tapo tramplinu į Vakarų Europą. Verslininkais apsimetę sukčiai iš egzotiškų šalių masiškai plūsta į mūsų valstybę. Tačiau atvykėlius domina ne verslas, o leidimas nevaržomai keliauti po Europą, informuoja „Respublika“.
Migracijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad užsieniečiai sugeba apsirūpinti ir padirbtais lietuviškais leidimais. Seimas pagaliau ryžosi reaguoti į teisėsaugos raginimus griežtinti leidimų gyventi Lietuvoje išdavimą trečiųjų šalių piliečiams. Vidaus reikalų ministerijai pavesta parengti įstatymų pakeitimus, kurie padėtų apsisaugoti nuo užsienio aferistų. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis sako, kad atvykėlių teisinės padėties klausimas keliamas jau daug metų, tačiau įstatymų pakeitimų, griežtinančių jų atvykimo kontrolę, taip ir nesulaukiama.
Pasak G. Bagužio, verslininkais apsimetę trečiųjų šalių piliečiai į Lietuvą plūsta ne dešimtimis, o šimtais per mėnesį. Įkurti ar įsigyti įmonę – šiuo metu vienas paprasčiausių būdų imigrantams gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Šalies įstatymai reikalauja, kad užsienietis į įmonės kapitalą investuotų ne mažiau kaip 50 tūkst. litų (14,4 tūkst. eurų). Valdybos viršininko nuomone, atvykėliai turėtų investuoti žymiai didesnius pinigus negu reikalaujama dabar. Pasak G. Bagužio, pavyzdžiui, Latvijoje užsienietis turi investuoti apie 75 tūkst. latų (370 tūkst. litų), kad gautų leidimą. Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas rinkosi svarstyti, kaip sugriežtinti leidimų išdavimą užsieniečiams. Seimo komiteto pirmininko Artūro Paulausko teigimu, pareigūnų keliamos problemos yra akivaizdžios, jos turi būti sprendžiamos. „Bandysime aiškintis, ar tai nėra mūsų pareigūnų nesąžiningumo reikalas. Nepamirškime, kad Migracijos tarnyboje visai neseniai išaiškintas korupcijos tinklas, kai buvo pardavinėjami leidimai, – sakė politikas ir pridūrė: „Svetimšaliai tyčiojasi iš Lietuvos.“