• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2014 m. rugpjūčio 6 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI), tirdama šiauliečio prašymą grąžinti iš biudžeto per 7 tūkst. litų gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM), išsiaiškino, kad pagal individualios veiklos pažymą dirbantis advokato padėjėjas už paslaugas – vertimus ir finansines konsultacijas – išleidžia beveik tiek pat, kiek ir gauna pajamų. Šioms išlaidoms pagrįsti pateikti dokumentai, kaip galimai suklastoti, buvo perduoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulietis, dirbantis advokato padėjėju pagal individualios veiklos pažymą, pernai pateiktoje 2012 m. pajamų deklaracijoje nurodė uždirbęs beveik 70 tūkst. litų ir patyręs per 20 tūkst. litų išlaidų (leistinas 30 proc. atskaitymas nuo gautų pajamų). Jam buvo apskaičiuota per 7 tūkst. litų mokėtinas GPM – šio dalį sumokėjo iškart, o likusius – dalimis pagal sudarytą mokestinės paskolos sutartį.

REKLAMA

Nuo 2013 m. pabaigos VMI elektroninėje erdvėje advokato padėjėjo reikalus tvarkyti perėmė jo oficiali atstovė. Ji patikslino 2012 m. deklaraciją, nurodydama per 81 tūkst. litų gautų pajamų ir per 80 tūkst. litų leidžiamų atskaitymų, kas sudarytų vos ne 99 proc. gautų pajamų. Tokiu atveju advokato padėjėjo mokėtina GPM suma pasikeitė į beveik 200 litų.

REKLAMA
REKLAMA

Maža to, advokato padėjėjo atstovė pateikė ir 2013 m. pajamų deklaraciją, kurioje panašiomis proporcijomis išliko pajamų (per 66 tūkst. litų) ir leidžiamų atskaitymų (per 64 tūkst. litų, arba 96 proc. gautų pajamų) santykis. Nuo apmokestinamųjų pajamų apskaičiuotas beveik 400 litų mokėtinas pajamų mokestis. Netrukus pateiktas ir prašymas grąžinti permoką – pernai sumokėtą 7 tūkst. litų pajamų mokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Advokato padėjėjo veiklai nebūdingos tokios sąnaudos, kokias pateiktose deklaracijose nurodo šiauliečio vardu veikianti jo atstovė, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Virginija Pabrėžienė, – todėl buvo paprašyta mokesčių mokėtojo pateikti dokumentus, pagrindžiančius permokos susidarymą. Vertinant dokumentus, paaiškėjo, kad advokato padėjėjas didžiąją dalį išlaidų patyrė mokėdamas dviem viešosios įstaigos statusą turinčioms įmonėms už įtarimų sukėlusias vertimų ir finansinių konsultacijų paslaugas. Su kokių konkrečių pajamų uždirbimu jos susijusios, advokato padėjėjas taip ir nepaaiškino.“

REKLAMA

Abiejų įmonių direktorė – minėtoji šiauliečio deklaracijas tikslinusi oficiali atstovė, o viena iš įmonių tvarkė antrosios įmonės apskaitą. Pastarajai įmonei atstovauja, dokumentus pasirašo tos pačios atstovės brolis, nors įmonė nuo 2011 m. neturi nė vieno oficialiai įdarbinto darbuotojo. Abi paslaugas advokato padėjėjui neva suteikusios įmonės deklaracijų apie savo veiklą ir pajamas Mokesčių inspekcijai neteikė – pirmoji nuo 2010 m., antroji – nuo 2012 m. Pirmoji šiais metais likviduota bankrutavus.

REKLAMA

Nors mokesčių mokėtojo oficiali atstovė mokestinio tyrimo metu patikslinto 2012 m. ir 2013 m. pajamų deklaracijas, grąžindama buvusias pajamų ir išlaidų sumas bei proporcijas, dėl nustatytų faktų ir surinktos informacijos buvo nuspręsta kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybą. Ji pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingai tvarkytos apskaitos. Apie tai informuota Lietuvos Respublikos advokatų taryba.

VMI primena, kad pranešti apie įvairius mokestinius pažeidimus, įmonėse mokamus „vokelius“, į apskaitą neįtraukiamas pajamas ir kitus pažeidimus galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildant elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojant programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją ir jos teritorinius padalinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų