• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno susitikimą su Konstantinopolio ekumeniniu patriarchu Baltramiejumi I Lietuvos stačiatikių bažnyčia vadina veikimu už nugaros.

Užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno susitikimą su Konstantinopolio ekumeniniu patriarchu Baltramiejumi I Lietuvos stačiatikių bažnyčia vadina veikimu už nugaros.

REKLAMA

Kaip nurodoma ketvirtadienį išplatintame pranešime, tokie valdžios veiksmai „kelia nerimą bei verčia apgailestauti“.

„Be to, visuomenė nėra informuojama apie valdžios žingsnius ir tikslus“, – nurodoma pranešime.

M. Adomėnas susitikime Stambule pirmadienį dalyvavo drauge su premjerės patarėja Galina Vaščenkaite, Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje Ričardu Degučiu.

Kaip BNS nurodė Užsienio reikalų ministerija, delegacija su Konstantinopolio patriarchu aptarė „Stačiatikių bažnyčios veiklos Lietuvoje aktualijas, tikinčiųjų teises ir regiono politinės aktualijas“.

Tuo metu M. Adomėnas negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti, jog susitikimo metu kalbėta ir apie galimą kanoninio pavaldumo Konstantinopolio patriarchatui atkūrimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sprendimus dėl Bažnyčios organizacijos klausimų pirmiausia priima tikinčiųjų bendruomenė ir Bažnyčios vadovybė“, – BNS sakė politikas.

REKLAMA

Pavasarį į Konstantinopolio patriarchą laišku kreipėsi ir premjerė Ingrida Šimonytė. Ji išreiškė Vyriausybės paramą dalies stačiatikių siekiui atsiskirti nuo Maskvos patriarchato. Vis dėlto vėliau ministrė pirmininkė pabrėžė, kad laišku nesiekia kištis į religinius reikalus.

Dalis Lietuvos ortodoksų dvasininkų prašo Konstantinopolio patriarcho leisti stačiatikiams Lietuvoje atkurti kanoninį pavaldumą Konstantinopolio patriarchatui. Dabar jie pavaldūs Maskvos patriarchatui, o jo patriarchas Kirilas atvirai remia Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Stačiatikių bažnyčios vadovas nurodo, kad „kelių Bažnyčios skėlimo kelią pasirinkusių kunigų bandymai pasėti nesantaiką nedavė norimo rezultato“.

„Manome, kad bažnytinės taikos šalyje užtikrinimas yra mūsų bendras reikalas, dėl to Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos hierarchai yra visiškai atviri dialogui. Kartu negalime sutikti su valstybės valdžios kišimusi į Bažnyčios vidaus reikalus“, – teikė metropolitas Inokentijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su apgailestavimu konstatuoju, kad mūsų raginimai pradėti dialogą iki šiol nebuvo išgirsti. Atsakymo į savo laišką su pasiūlymu susitikti, asmeniškai siųstą premjerei gegužę, dar negavau“, – nurodė dvasininkas.

Dvasininkams pradėjus kalbėti apie kanoninio pavaldumo keitimą, Lietuvos stačiatikių bažnyčia viešai prakalbo apie didesnės nepriklausomybės siekį.

REKLAMA

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui. Šiuo metu Stačiatikių bažnyčia iki metų galo siekia užsitikrinti didesnę autonomiją.

Šiuo metu tik trys stačiatikių bažnyčios, kurios yra kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje, turi savivaldos bažnyčios statusą – Estijos, Latvijos ir Moldovos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų