• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje vykstančios Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventės "Amžių sutartinė" delegacijų atstovus ketvirtadienį priėmęs Prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė, kad Lietuvos tūkstantmečio šventimas su daina yra ir padėkos dainai, simbolizuojančiai tautos laisvės troškimą, išraiška.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos 1000-mečio šventimas be dainos neįsivaizduojamas”, - kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė Prezidentas. Valstybės vadovas pabrėžė, kad taip lyg išreiškiama padėka dainai už ramybę ir palaikymą sunkiausiais istorijos tarpsniais.

REKLAMA

Primindamas laikus, kai Lietuva buvo okupuota ir atskirta nuo pasaulio, šalies vadovas sakė: „Tos pačios dainos skambėjo ir Sibire, ir Vakaruose atsidūrusių lietuvių lūpose ir širdyse”. Sąjūdį ir Nepriklausomybės siekį, pasak Prezidento, lydėjo dainos, skambėjusios Katedros aikštėje ir prie Seimo rūmų, okupantų tankų akivaizdoje ir Baltijos kelyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tautos dainomis ir Tautiška giesme nuskambėjo ir tebeskamba ilgus metus brandintas lietuvių laisvės troškimas”- teigė šalies vadovas.

Pabrėždamas, kad Dainų šventė telkia ir vienija lietuvius visame pasaulyje, Prezidentas sakė: „Šiandien, atkurtoje Lietuvoje skambančios dainos vėl telkia tautą ir tampa visuotiniu priesaku visiems mums, visai Lietuvai. Šiandien vėl tvirtu balsu sakome: Mes čia esame tūkstantį metų ir būsime, nes mes - žmonės Lietuvos. Nes Lietuva - tai mūsų likimas ir dovana”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio vakarą prasidėjusioje Tūkstantmečio Dainų šventėje, Lietuvos liaudies kultūros centro duomenimis, dalyvauja apie 42 tūkstančius dalyvių, iš jų 25 tūkst. vaikų ir jaunimo, per tūkstantį užsienio lietuvių iš 16 pasaulio šalių ir Lietuvos tautinių mažumų mėgėjų meno kolektyvų. Visą savaitę 14 unikalių, spalvingų kultūros renginių vyks įvairiose sostinės erdvėse, o Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, šventę vainikuos Dainų diena Vingio parko estradoje.

Nuo pirmosios Dainų šventės Lietuvoje 1924 metais per visą šios didžiausios Lietuvos šventės istoriją jau surengta 17 masinių švenčių. Nuo 1994 m. joje dalyvauja ir išeivijos kolektyvai. 2003 m. Lietuvos, Latvijos ir Estijos dainų ir šokių švenčių tradiciją UNESCO paskelbė pasauliniu žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų