„Psichologinis klimatas koncerne dėl akcininkų ginčų nėra geras, tačiau valdyba tikisi artimiausiu metu pasiekti sutarimą ir toliau priiminėti reikalingus sprendimus“ ,- ketvirtadienį vykusios konferencijos apie situaciją ir pokyčius koncerne „Achemos grupė“ metu teigė valdybos pirmininko pavaduotojas V.Sutkus.
„Achemos grupės“ valdyba buvo perrinkta koncerno visuotiniame akcininkų susirinkime rugsėjo 19 dieną. Valdyboje šiuo metu yra trys pagrindinės koncerno akcininkės Lydos Lubienės deleguoti nariai – Valdas Sutkus, Kęstutis Balutis ir pati L.Lubienė. Smulkieji akcininkai delegavo Kasparą Jurgelionį ir Rimantą Rėklaitį, kuris pakeitė iki tol valdyboje buvusį Joną Sirvydį.
Anot V.Sutkaus, vienas iš esminių faktorių, kodėl strigo buvusios koncerno valdybos veikla, buvo tai, kad J. Sirvydis ir K.Jurgelionis nedalyvaudavo susirinkimuose, nesusidarydavo kvorumas ir taip buvo blokuojami reikalingi sprendimai.
Anot pagrindinės koncerno akcininkės advokato Gintaro Balčiūno, sėkmingai veiklą pradėjusi naujoji valdyba, šiuo metu vėl susiduria su naujomis kliūtimis. Smulkiųjų akcininkų prašymu Kauno apylinkės teismas spalio 1 d. pritaikė laikinąsias apsaugos priemones naujajam koncerno valdybos nariui R.Rėklaičiui, todėl koncerno valdybos veikla vėl stipriai apribota. Smulkiosios akcininkės Jūratė Žadeikienė ir Marija Kaminskienė į teismą kreipėsi motyvuodamos neva jų sudarytu „žodiniu susitarimu“ dėl balsavimo akcininkų susirinkime su vienu iš smulkiųjų akcininkų Armantu Gintautu.
„Per mano daugiau nei 25 metų teisininko praktiką pirmą kartą matau, kad teismo sprendimas būtų grindžiamas neva „žodiniu susitarimu“, kurio įrodymų visiškai nepateikiama, nėra pateikti nei liudytojų parodymai, nei dokumentai, ar kokie nors kiti įrodymai pagrindžiantys tariamo susitarimo sudarymą. Teismų praktikoje tokie ieškiniai yra tiesiog atmetami ir prašoma juos pagrįsti, pataisyti arba papildyti“ ,- teigė G.Balčiūnas.
G.Balčiūno teigimu, šiuo atveju smulkieji koncerno akcininkai tiesiog specialiai bando blokuoti valdybos darbą.
„Susidariusi situacija yra itin žalinga vienai iš didžiausių bendrovių Lietuvoje, pilnai neišnaudojami tiek koncerno „Achemos grupė“, tiek ir jo dukterinių bendrovių „Achema“, „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“, „Krovinių terminalas“, „Transachema“ pajėgumai“ ,- komentavo V.Sutkus.
Koncernas „Achemos grupė“ yra nacionalinio kapitalo įmonė. Koncernas vienija daugiau kaip 50 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių bendrovių, kuriose dirba apie 5000 darbuotojų. Koncerno bendrovės sėkmingai konkuruoja ne tik su Lietuvos, bet ir Vakarų Europos gamintojais. Jų produkcija eksportuojama į daugiau nei 40 pasaulio šalių.