Abiturientams, jų tėvams ir mokytojams nelengva patikėti, jog pernykštis brandos egzaminų skandalas šiemet nepasikartos, rašo „Klaipėda“.
Tuomet paaiškėjo, jog užduotis internete buvo galima nusipirkti iki lietuvių kalbos (testo) egzamino pradžios.
Vakar dvyliktokams laikant lietuvių kalbos įskaitą vėl nuvilnijo kalbos, kad kai kurios užduotys iš anksto buvo paviešintos internete.
„Mokiniai tikino, kad antspauduotame voke buvusias įskaitos potemes kai kas jau matė internete. Gal taip nevykusiai bandyta pajuokauti?“ – svarstė uostamiesčio „Aukuro“ vidurinės mokyklos direktorė Lygija Virkšienė.
„Manome, kad informacijos nutekėjimo negalėjo būti. Tačiau bandysime šį atvejį išsiaiškinti iki galo“, - vakar dienraščiui sakė Nacionalinio egzaminų centro atstovė ryšiams su visuomene Aušrinė Lisauskienė.
L.Virkšienė neslėpė, kad ir tarp 97 mokyklos abiturientų, ir tarp jų tėvų bei mokytojų yra išlikusi abejonė, ar šiemet nepasikartos istoriniu vadinamas pernykštis brandos egzaminų skandalas.
2006-aisiais mitas apie patikimus ir nenuperkamus egzaminus žlugo, rašo dienraštis.
Kone valstybės paslapčiai prilyginamos egzaminų užduotys pasirodė nieko vertos, nes informacija nutekėjo. Laikyto gimtosios kalbos (testo) egzamino užduotys ne vienam abiturientui buvo iš anksto žinomos.
Informacijos paviešinimą pradėjusi tirti Specialiųjų tyrimų tarnyba iki šiol nepaskelbė šio nusikaltimo autorių.
„Blogai, kad nusikaltimas nėra išaiškintas. Tačiau norisi tikėti gerais pokyčiais“, - sakė S.Dacho vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Šulcienė.
Jos pastebėjimu, 85 mokyklos abiturientai pernelyg didelio pesimizmo ar nerimo nedemonstruoja.
„Turbūt patikėjo Nacionalinio egzaminų centro pažadais, kad šiemet brandos egzaminų sesija bus sklandi. O gal dvyliktokai abejonių nerodo, slepia savyje jaudulį“, - svarstė D.Šulcienė.
Po pernykščio skandalo atsirado patarėjų, ką daryti, kad nepasikartotų informacijos nutekėjimas ir egzaminai netaptų košmaru mokiniams, jų tėvams, mokytojams.
Tėvynės sąjunga pareiškė, kad už „bjaurios korupcijos gali slypėti ir politinė provokacija, nukreipta prieš Lietuvos jaunimą ir valstybę“.
Tuomet politikai pasiūlė abitūros egzaminų rengėjus bei organizatorius patikrinti melo detektoriumi, rašo „Klaipėda“.