2012 m. rugsėjo 27 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 (kyšininkavimas) ir 226 (prekyba poveikiu) straipsniuose.
(Papildyta 12.07) Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su vicemeru Romu Adomavičiumi.
Mero pavaduotojas įteikė prašymą dėl leidimo neatlikti pareigų iki spalio 12 dienos.
Meras patvirtino R. Adomavičiaus prašymą dėl laikino nušalinimo nuo vicemero pareigų ir laukia daugiau informacijos iš teisėsaugos institucijų dėl tolimesnio tyrimo.
(Papildyta 10.55) Bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovė Eglė Rimkutė portalui Balsas.lt sakė, kad šiandien (penktadienį) visi vadovai yra darbe, nė vienas nėra sulaikytas: „Kol kas nežinau, ar kas nors darė kratas.“
(Papildyta 10.48) Pareigūnai neva ketino sulaikyti sostinės vicemerą R. Adomavičių, bet šiuo metu jis turi imunitetą, nes dalyvauja rinkimuose.
STT direktorius Žimantas Pacevičius sakė, kad tyrimą kontroliuojantys prokurorai, matyt, kreipsis į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu panaikinti imunitetą vicemerui.
Vilniaus meras ketina pasisakyti šiuo klausimu viešai.
Pirminiais duomenimis, R. Adomavičius protegavo bendrovę „Vilniaus vandenys“, kuri glaudžiai bendradarbiauja su savivaldybe tiekiant gyventojams vandenį.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Vilniaus miesto vicemeras R. Adomavičius priėmė didesnį nei 250 MGL vertės kyšį.
Turimais duomenimis, kyšis buvo priimtas pažadant paveikti vienos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės darbuotojus, kad šie priimtų palankų sprendimą organizuojamame 8 milijonų litų vertės darbų pirkimo viešajame konkurse.
STT atkreipia dėmesį, kad nuo 2011 m. liepos 5 d., pakeitus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas, buvo iš esmės pakeistas 226 straipsnis, kuris iš „Tarpininko kyšininkavimas“ pervadintas į „Prekyba poveikiu“. Minėtame straipsnyje numatyta nusikalstama veika, t. y. didesnio nei 250 MGL vertės kyšio priėmimas už pažadą pasinaudojant įtaka paveikti instituciją, įstaigą, organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, yra laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį įstatymas numato bausmę – laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų.
Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
LSDP: tikimės objektyvaus tyrimo
LSDP informacijos centras patvirtina faktą, kad vakar LSDP Vilniaus skyriaus būstinėje buvo atlikta krata. Partijos vadovybė laikosi pozicijos nekomentuoti šios situacijos, kol vyks ikiteisminis tyrimas.
Socialdemokratai nesieja kratų su rinkimų kampanija ir tikisi, kad teisėsaugos pareigūnai operatyviai ir objektyviai atliks savo pareigas.
LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas R. Adomavičius informavo, kad sustabdo narystę partijoje, kol vyks ikiteisminis tyrimas.