Miesto ūkio ir transporto departamentas. Virginijus Pauža, kalbėdamas apie plytelių skandalą sakė: „Ekspertizė nustatė, kad Gedimino prospekte panaudotos trinkelės netinkamos pagal projekto reikalavimus – įgėrį vandeniui ir atsparumą šalčiui.“
Paklaustas, ar savivaldybėje yra koks nors dokumentas, kuris reglamentuoja plytelių priežiūrą, savivaldybės specialistas sakė: „Tokio aprašo nėra, o jei jis ir būtų, prieš tai jis turėtų būti įformintas ir priduotas atitinkama tvarka. Tai važiuojamoji gatvės dalis, kai gatvė padengiama asfalto sluoksniu, niekas jokių aprašų nedaro. Nėra jokio logiškumo, kai akmeniu grįsta gatvė subyra per penkerius metus.“
(Papildyta 14:52) Į klausimą, ar dėl prospekto rekonstrukcijos savivaldybė kreipėsi į teismą ir kaip vertina kitų politikų pareiškimus neva meras viską žinojo apie tai, kas buvo daroma, Artūras Zuokas sakė: „Aš ir plyteles klojau ir veikiausiai Kinijoje jas pjausčiau... Galiu pasakyti tai, kad reikalas paprastas: mes turime parengti reikiamus dokumentus kreipimuisi į prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą. Ekspertai turi mums iki galo atsakyti į klausimus: kas ir už šį procesą yra atsakingas. Žinoma, dalis atsakomybės tenka projektuotojams, rangovams, tiekėjams ir darbus vykdžiusioms priežiūros institucijoms ir manau, kad artimiausiu metu šie atsakymai bus pateikti atsakingoms institucijoms.“
A. Zuoko teigimu, vos šis tapo miesto vadovu, su specialistais iš miesto savivaldybės jis iš karto apsilankė Rotušės aikštėje ir Gedimino prospekte. „Rotušės aikštės ir Gedimino prospekto antroji pusę buvo baigta man nebūnant miesto meru, aš vis tiek jaučiu atsakomybę už šitą projektą, tad reikalausime atsakomybės iš tų asmenų, kurie bus pripažinti kaltasi dėl plytelių kokybės Rotušės aikštėje ir Gedimino prospekte.“
----------
Dėl prieš kelerius metus atliktos Gedimino prospekto rekonstrukcijos verda vis didesnės aistros. Skandalas plieskiasi dėl prospekte panaudotų trinkelių kokybės ir kitų dalykų. Ekspertizės rezultatai patvirtino, kad suklotos trinkelės yra nekokybiškos, o mokslininkai skaičiuoja, kad Lietuvos mokesčių mokėtojams padaryta maždaug 10 mln. Lt nuostolių.
Daugelio žvilgsniams krypstant į Stanislovą Šriūbėną, trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje jis teigė, kad „daug kur minima, kad atlikau techninę priežiūrą, bet aš jos neatlikau“. Jis tvirtino, kad pasirašė ne visas darbų vykdymo užduotis.
„Man buvo mesti kaltinimai, kad pasirašiau darbų vykdymo užduotis. Pirmam ir antram pasirašė Usonis, trečiam, kadangi jis atostogavo, pasirašiau aš“, – sakė jis.
S. Šriūbėnas aiškino: „Projekte nurodyta, kad plytelių paviršius turi būti deginamas, kad būtų neslidžios. Jeigu jos būtų nedegintos, gal jos būtų tvirtesnė. Bet taip buvo nuspręsta ir taip padaryta.“
Pasak S. Šriūbėno, senos trinkelės niekur nedingo.
„Senas trinkeles nepasiuntė kam nors į sodą, jos buvo suvežtos į naująjį troleibusų parką Viršuliškėse, vienas iš didesnių projektų prie Televizijos bokšto, arba dar kitur, kur reikėjo miestui, tai žino miesto ūkis“, – sakė jis.
G.Babravičius: šis klausimas politizuojamas
Spaudos konferencijoje dalyvavęs LiCS pirmininko pavaduotojas Gediminas Babravičius teigė, kad Gedimino prospekto trinkelių klausimas politizuojamas.
„Gedimino prospekto klausimas akivaizdžiai politizuojamas. (...) Tai dar viena viešųjų ryšių akcija. Matyt, kiekvienam akivaizdu, kad A. Zuokas yra autoritarinio stiliaus vadovas, ir nei dabar, nei tada, bluostas nenukrisdavo jam nežinant ir nekontroliuojant. <...> Būtent meras, baigus rekonstrukciją, didžiavosi sutaupyta suma“, – sakė G. Babravičius ir pridūrė:
„Tai vienas iš epizodų diskredituoti LiCS, nes, matyt, kažkam trukdome daryti negerus darbus.“
Papildysime