Pasak ministro, kompleksinės pataisos artimiausiu metu bus pateiktos, todėl kol kas neturėtų būti svarstomos Rimantės Šalaševičiūtės Seime registruotos siauresnės pataisos, kurios suvienodintų kelių teisės aktų nuostatas.
„Šita Seimo narės pataisa yra siūloma suvienodinti Civilinio kodeksos ir Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo nuostatas, įtraukiant į aplinkybes, kada gali būti asmuo priverstinai hospitalizuojamas, ir turtą, kaip galimą žalą. Siūloma Seimui nesvarstyti šio įstatymo pakeitimo, nes Sveikatos apsaugos ministerija yra parengusi ir teiks Seimui Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo naują redakciją, kurioje yra įtvirtinti analogiški pakeitimai, tai eis komplekse su visu įstatymu“, – per Vyriausybės posėdį pirmadienį sakė A. Veryga.
R. Šalaševičiūtės pataisomis Psichikos sveikatos priežiūros įstatyme siūloma plėsti atvejus, kada asmuo gali būti priverstinai hospitalizuojamas – kylant pavojui ne tik paties asmens ar aplinkinių sveikatai ir gyvybei, bet ir turtui.
„Pagal Civilinį kodeksą yra tos sąvokos platesnės – tai yra asmuo, kuris turi psichikos sutrikimų, gali būti guldomas į psichiatrijos įstaigą tik jo paties sutikimu, taip pat teismo leidimu, jeigu yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminės žalos savo ir aplinkinių sveikatai ar gyvybei bei turtui“, – aiškino ministras.