Seimo narys Algirdas Sysas siūlo įteisinti diferencijuotą 15, 20 ir 40 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifą.
Tokį patobulintą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą jis įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.
"Atsakydamas į kritiką, kad keturi tarifai yra per daug, aš užregistravau naują savo įstatymo projektą, kuris man buvo grąžintas tobulinti, su trimis tarifais, kad gal šį kartą jis tiktų", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Sysas.
Parlamentaras mano, kad progresinio gyventojų pajamų mokesčio tarifo įvedimas leistų surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą iš didesnes pajamas gaunančių asmenų, o ne taupyti mažiausias pajamas gaunančių asmenų sąskaita.
Pagal patobulintą projektą, metinių pajamų daliai, neviršijančiai 24 tūkst. litų, siūloma taikyti 15 procentų tarifą. Jeigu Seimas pritartų, metinių pajamų daliai, viršijančiai 24 tūkst. litų, bet neviršijančiai 120 tūkst. litų, būtų taikomas 20 procentų tarifas. 40 procentų tarifą A. Sysas siūlo taikyti metinių pajamų daliai, viršijančiai 120 tūkst. litų.
Pavyzdžiui, jeigu gyventojo metinės pajamos sudaro 40 tūkst. litų, tai pajamų daliai iki 24 tūkst. litų būtų taikomas 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, o viršijančiai šią sumą pajamų daliai būtų taikomas 20 procentų tarifas.
Pagal šiuo metu galiojančią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 straipsnio redakciją, taikomas 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, išskyrus numatytas išimtis.
Anot A. Syso, įstatymo įgyvendinimui papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikės, priešingai - tai užtikrins papildomas įplaukas į biudžetą.
Šių metų pavasarį socialdemokratas Algirdas Sysas jau siūlė įvesti diferencijuotą gyventojų pajamų mokestį, priklausantį nuo pajamų, primena ELTA. Įstatymo projektu buvo siūloma numatyti diferencijuotą gyventojų pajamų mokesčio tarifą - 15, 18, 25 ir 40 procentų.
Pagal projektą, kuris grąžintas tobulinti, metinių pajamų daliai, neviršijančiai 24 tūkst. litų, būtų taikomas 15 procentų tarifas. Metinių pajamų daliai, viršijančiai 24 tūkst. litų, bet neviršijančiai 60 tūkst. litų, siūloma taikyti 18 procentų tarifą. Projekte taip pat numatyta, kad metinių pajamų daliai, viršijančiai 60 tūkst. litų, bet neviršijančiai 120 tūkst. litų, būtų taikomas 25 procentų tarifas.
Metinių pajamų daliai, viršijančiai 120 tūkst. litų, A. Sysas siūlė taikyti 40 procentų tarifą.