• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Valentinas Junokas antradienį (02.03) pateikė Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui galimai įsivėlusių į sklypų skandalą dviejų kadencijų (1996-2000 ir 2000-2004) tikrintinų Seimo narių sąrašą, kuriame yra po 45 abiejų kadencijų politikų pavardes. Kai kurios pavardės kartojasi.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Junoko, tai neskelbtinas, riboto naudojimo sąrašas, kurį STT galės paskelbti tik tada, kai specialistai nustatys žemės reformą reglamentuojančių įstatymų pažeidimą.

REKLAMA

"Kol šitų išvadų neturėsime, sutarta ir su Seimo pirmininku, kad šitie sąrašai yra neviešintini ir neskelbtini. Jie nėra jokie juodieji sąrašai, jie nėra jokie įtartinų politikų sąrašai, jie yra tikrintini sąrašai", - sakė žurnalistams po susitikimo su Seimo pirmininku V. Junokas.

REKLAMA
REKLAMA

STT vadovas taip pat nenurodė, kokioms partijoms atstovauja sąraše atsidūrę asmenys. Paklaustas, ar pageidaujančios frakcijos, pavyzdžiui, Tėvynės sąjunga, galės paskelbti savo partiečių pavardes, V. Junokas sakė, kad tai yra partijų reikalas.

"Tačiau mes neskelbsime nė vienos pavardės, tegul partijos sprendžia. Kol nebus ištirta, ar pažeistas įstatymas, ar ne, mūsų tarnyba neskelbs šių pavardžių. Skelbs ar neskelbs kiti - už tai mes neatsakome", - sakė V. Junokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Seimo pirmininkas A. Paulauskas žurnalistams pareiškė ketinantis tartis su frakcijų vadovais dėl sąrašo paviešinimo, nes tik viešumas "padėtų nuimti įtarimų skraistę" nuo visų Seimo narių.

"Aš pats nesugalvoju, ką man daryti su tai sąrašais. Atsidūriau ypač kvailoje būsenoje", - sakė A. Paulauskas, neatmesdamas galimybės, kad sąraše esančių parlamentarų pavardės gali būti paviešintos.

REKLAMA

"Aš manau, jog frakcijos pageidaus šito dalyko. Tai neturėtų ypač pakenkti tyrimui", - pridūrė Seimo vadovas.

STT pateiktame tikrintinų asmenų yra įvairių frakcijų atstovų, turinčių, pasak A. Paulausko, "ir vieną, ir 130 sklypų". Seimo pirmininko pavardės sąraše nėra.

A. Paulauskas apgailestavo nesulaukęs iš STT tyrimo rezultatų. "Mes laukėme rezultatų, o sulaukėme tik pasakymo, kad darbas bus pradėtas. Pateiktas sąrašas nėra joks nei kaltinamasis sąrašas, nes įrodymas, nei pagaliau galutinė išvada", - sakė A. Paulauskas. Pasak jo, jame paminėti asmenys kelia klausimų, į kuriuos gali būti atsakyta tik per tyrimą, o dėl jų tyrimas dar nepradėtas.

REKLAMA

"Todėl keista situacija, nes visur sakoma, kad Seime yra pažeidėjai, neteisėtai įsigiję sklypus. Bet kai paprašau konkrečiai pateikti pavardes politikų, kurie neteisėtai įsigijo sklypus, man sakoma, kad tokių nėra. Kitaip tariant, viskas migloje, kaip ir anksčiau, jokio aiškumo nėra", - sako A. Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Junokas nesiryžo prognozuoti, kada tikimasi baigti tyrimą dėl sąraše esančių asmenų.

Duomenis apie įtariamus neteisėtai įsigijus žemės sklypų savo partijų narius STT vadovo prašė pateikti Liberalų demokratų partija, Tėvynės sąjunga bei Liberalų ir centro sąjunga.

STT kol kas dar nepateikė tikrintinų parlamentarų sąrašo premjerui ir prezidentui, bet, pasak V. Junoko, yra pasirengusi tai padaryti, jeigu bus gautas atitinkamas prašymas.

REKLAMA

Anksčiau STT vadovas teigė, jog 1996-2000 ir 2000-2004 metų kadencijų parlamentarai bei 6-12 vyriausybių nariai bei jų artimieji susigrąžino nuosavybės teises į 1,928 tūkst. žemės sklypų, iš jų abejonių kyla dėl 369 sklypų, kuriuos įsigijo buvę ir esami parlamentarai, bei dėl 104 sklypų, kuriuos įsigijo buvę ir esami ministrai bei šių politikų artimieji.

Skandalas dėl žemėtvarkos valdininkų piktnaudžiavimo dalijant sklypus kilo praėjusių metų birželio pradžioje.

BNS, ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų