Pustrečio mėnesio be Lietuvos pilietybės gyvenęs vienas garsiausių šalies futbolininkų Arminas Narbekovas gali lengviau atsikvėpti. Prieš kelias savaites jis kartu su žmona Rita atliko reikiamus procedūrinius veiksmus ir spalio 30 d. atimta Lietuvos pilietybė jam buvo grąžinta.
Praėjusių metų spalio 30 d. legendinis šalies futbolininkas lietuviško paso buvo netekęs dėl valdininkų klaidos. Daugiau nei prieš trylika metų austrišką pasą gavusiam A. Narbekovui tuometis prezidentas Algirdas Brazauskas išimties tvarka paliko ir Lietuvos pilietybę, tačiau ji turėjo įsigalioti tik davus priesaiką valstybei, rašo „Respublika“.
Sugrąžino teisybę
Ilgus metus taip ir nesulaukęs valdininkų kvietimo duoti priesaiką A. Narbekovas sėkmingai naudojosi dviem pasais, kol praėjusių metų pabaigoje „prabudę“ valdininkai nusprendė Lietuvos pilietybę iš buvusio futbolininko atimti. Tiesa, tol, kol A. Narbekovas ir jo žmona prisieks Lietuvai.
„Užpildėme anketas bei priesaikos dokumentus, per Lietuvos ambasadą grąžinome senus pasus ir po pusantro mėnesio jau gavome naujus pasus, - procedūrą prisiminė dvi savaites naujuoju Lietuvos Respublikos piliečio pasu besidžiaugiantis A. Narbekovas. - Taip ir turėjo būti. Džiaugiuosi, kad teisybė sugrąžinta“.
Apverktinos sąlygos
Pastaruosius metus Austrijoje gyvenantis A. Narbekovas paprašytas pakomentuoti Lietuvos futbolo klubų vadovų kaltinimus šalies federacijai pastarosios vadovų teisti nesiėmė, tačiau pripažino, kad netvarkos šalies futbole yra.
„Man teko girdėti, kad tokių dalykų („nešvarių“ užkulisinių žaidimų, - red. past.) būdavo anksčiau, tačiau kaip yra iš tiesų, gali žinoti tik aktyviai Lietuvos futbole dalyvaujantys asmenys, klubų vadovai“, - teigė legendinis futbolininkas.
Pasak jo, futbolo vystymuisi Lietuvoje labiausiai trukdo „akmens amžiaus sąlygos“ - daugelis tėvų, matydami apverktinas šalies stadionų bei futbolo mokyklų suteikiamas treniruočių sąlygas, savo vaikus leidžia į krepšinio treniruotes, o futbolą renkasi tik nedaugelis.
Laukia rinktinės rungtynių
„Esant normalioms sąlygoms vaikai treniruojasi 10 kartų per savaitę ir žaidžia vienas rungtynes. O dabar vaikai sportuoja 3-4 kartus per savaitę. Kaip tuomet jiems pavyti tuos priešininkus, nuo kurių gauna po 5-6 įvarčius“, - retoriškai klausė A. Narbekovas.
Jis pasidžiaugė tik Lietuvos rinktinės startu 2010 m. pasaulio čempionato Europos atrankos zonos varžybose. Vis dėlto tikrasis komandospajėgumas paaiškės sužaidus su grupės favoritais – Prancūzijos futbolininkais.
„Nežinia, kas pakeis dabartinius rinktinės futbolininkus? Penkiolikmečiai ir kai kurie vyresni žaidėjai nepereina net per vidurio liniją žaisdami su bet kokiu priešininku. Tai ir yra graudžiausia“, - pažymėjo A. Narbekovas.
Rokas Buračas