• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentaras Algimantas Matulevičius, kurį Valstybės saugumo departamentas įtaria nuslėpus ryšius praeityje su sovietų KGB, neteks leidimo dirbti su slapta medžiaga.

REKLAMA
REKLAMA

Tai iš esmės reiškia, kad jis nebegalės užimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo posto, kuriame dirba vos pusę metų.

REKLAMA

Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas trečiadienį pasakė neturį kito pasirinkimo, kaip tik patenkinti VSD prašymą panaikinti A.Matulevičiui leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

Tokį "motyvuotą teikimą" Seimo vadovybei VSD pateikė antradienį, "atlikęs papildomą tyrimą ir išnagrinėjęs jo metu gautą informaciją".

REKLAMA
REKLAMA

"Kito varianto, kito pasirinkimo nėra", - Žinių radijui trečiadienį sakė A.Muntianas, remdamasis valstybės ir tarnybos paslapčių apsaugos įstatymu, teigiančiu, kad gavęs argumentuotą teikimą institucijos vadovas privalo panaikinti leidimą dirbti su slapta informacija.

VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius, praėjusią savaitę kalbėdamas Seime, pareiškė, jog surinkta pakankamai medžiagos, patvirtinančios, jo teigimu, Seimo NSGK pirmininko A.Matulevičiaus ryšius praeityje su sovietų KGB.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot V.Muntiano, Valstybės gynimo tarybos posėdyje pirmadienį A.Pocius paaiškino, kad ankstesnis VSD sprendimas duoti leidimą A.Matulevičiui dirbti su slapta informacija buvo susijęs su jau atleistais iš tarnybos pareigūnais.

A.Matulevičius, kuris yra vienas aršiausių A.Pociaus kritikų, vadovavo NSGK atliktam VSD veiklos tyrimui. Pernai gruodį paskelbtos tyrimo išvados buvo nepalankios dabartinei VSD vadovybei.

A.Matulevičius neigia buvęs susijęs su okupacinės valstybės represine struktūra ir apskundė VSD vadovą A.Pocių teismui, kaltindamas jį šmeižtu ir reikalaudamas 100 tūkst. litų kompensacijos už neturtinę žalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų